"Teraz, kur**, paliwo może być nawet i po 7 zł". Rozmowa...

  "Teraz, kur**, paliwo może być nawet i po 7 zł". Rozmowa Karpińskiego, Gawlika i Krawca [STENOGRAM]

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  "Wprost" otrzymał od informatora nagranie rozmowy ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, wiceministra Zdzisława Gawlika i prezesa PKN Orlen Jacka Krawca. Spotkanie odbyło się na początku stycznia w restauracji Sowa & Przyjaciele. Publikujemy cytaty oraz stenogram.
  Minister skarbu Włodzimierz Karpiński

  Minister skarbu Włodzimierz Karpiński ©Jacek Babicz/Polskapresse

  Fragmenty rozmowy opublikowały na swoich stronach internetowych tygodnik "Do Rzeczy" oraz Telewizja Republika.

  WSZYSTKO O AFERZE TAŚMOWEJ - ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY


  WK: Ja to mam problem Burego, którego mogę wyjebać w kosmos […].

  Zdzisław Gawlik: Nie zrobisz tego, nie dasz rady. Nie będziesz się przecież kopał ze wszystkimi. Chyba że jakoś załatwisz, że komisja będzie jakoś funkcjonowała.

  WK: Ja pierdolę. No i co się stanie, gdy komisja nie przyjmie informacji od ministra. I co?

  Jacek Krawiec: Co macie jakiś problem (...)?

  WK: Bury wszystkich ich okiwał. Trzymał z Waldkiem Pawlakiem, bo ten był cwaniak.

  JK: Wy macie teraz kogoś, kto jest w kierownictwie PSL?

  WK: Tak, Urszula Pasławska. (...) Ona mówi do mnie (...) Ja nie wiem, jak ty będziesz na to patrzył, bo ja jestem wice. Myślę kurwa, o co chodzi? No wiem, mówię, że jesteś wice. I tak parę razy powtórzyła. Mówię kurwa, wyjąłem Google, Urszula Pasławska, a tam patrzę wiceprezes PSL [śmiech].

  ***

  TAŚMY WPROST. SIKORSKI DO ROSTOWSKIEGO: MOŻNA ZAJE**Ć PIS KOMISJĄ SPECJALNĄ WS. MACIEREWICZA [CYTATY + STENOGRAM]


  ***

  Rozmawiano też o Krzysztofie Kilianie, byłym szefie PGE i koledze Donalda Tuska. W listopadzie 2013 r. Kilian zrezygnował ze stanowiska. Spierał się o strategię. Kilian chciał zredukować liczbę strategicznych i kosztownych inwestycji PGE, na których z kolei bardzo zależało premierowi. W sprawie elektrowni atomowej, poszukiwania gazu łupkowego czy rozbudowy Elektrowni Opole panowie pokłócili się.

  WK: Gadajmy tylko szczerze, bo ja w przyszłym tygodniu będę miał rozmowy z szefem. I on mnie tu sonduje, tu pyta, niby radzi. Po przeprawie z Kilianem, tam, gdzie mówiłem mu od lipca, że to nie pojedzie i że mimo tego, że jestem zafiksowany, on po prostu nie chciał, ja to czułem, że on nie chce […].

  JK: W czym innym jest temat […]. On nigdy nie miał takiej skali zarządzania […], Miał bardzo dużą przerwę w życiorysie i nie był do tego merytorycznie przygotowany […]. On, mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w dupie. Ale słuchaj, możesz mieć w dupie, ale nie możesz tego kurwa pokazywać, że masz w dupie, bo tylko sobie wrogów robisz. Niedawno z Olkiem Gradem się spotkałem. Olek jest tak wkurwiony […].

  WK: Wszyscy po prostu odetchnęli. Oni po prostu uważali, że to jest wyrocznia, jak on coś powiedział, to jest decyzja z Ujazdowskich [siedziba KPRM – red.]. Oni się go bali, bali się go skontrować. Chora sytuacja. Szef ma taką głęboką świadomość tego […].

  JK: Ale to Krzyśka wina, ja mu to powiedziałem: kto ma akcje, ten ma rację. Możesz się nie zgadzać, ale nie możesz mówić w telewizji, że się nie zgadzasz. Bo to jest debilizm. Jak ci nie pasuje, to bierzesz pakujesz walizki, uzgadniasz warunki i wypierdalasz. A nie że robisz sobie pół miasta wrogów kurwa i będziesz teraz sobie chodził i spiskował […].

  ***

  "ZA 30 LAT BĘDZIE KOMPLETNIE ROZJE***Y SYSTEM EMERYTALNY". ROZMOWA GAWŁOWSKIEGO Z WAWRZYNOWICZEM [STENOGRAM + CYTATY]


  ***

  Włodzimierz Karpiński o Elżbiecie Bieńkowskiej:
  (...) gwałtowna narada, ta biedna Bieńkowska dzisiaj miała jakąś konferencję (...) jednak pani premier - absolutny sojusznik, bo my się lubimy (...). Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej (...). I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor (...) od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec, wiesz, chuj tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (...) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpierdol (...), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka. (...)

  Jest bardzo konkretna, bardzo taka... w ogóle niezainteresowana polityką, nie? Sfokusowana na zadaniach, bardzo też. A to też mi bardzo odpowiada. A to też mi bardzo odpowiada.

  ***

  "WPROST" UJAWNIA OD KOGO OTRZYMAŁ NAGRANIA. "ON MOŻE BYĆ TYLKO KUKIEŁKĄ"


  ***

  JK: Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napierdalał. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: "Teraz, kurwa, to paliwo może być nawet i po 7 zł" [śmiech].

  WK: Nie no, tak było, nie? (...) Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone.

  ***

  Z kelnerem o Sławomirze Nowaku:

  JK: Pan przypakowany, aż się w garnitur nie mieści, więc starczy […].

  Kelner: Tak? Widać trochę?

  JK: No pewnie. Nie to co Sławek [Nowak – red.], ale [śmiech] […] No teraz to będzie wyglądał. Bo teraz codziennie na siłownię wali na osiedlu u siebie w Gdańsku. [Śmiech kelnera]

  Kelner: […] Napisałem wczoraj do niego, że jak będzie w Warszawie, to żeby dawał znać i tak dalej, a on, że nie chce nikogo […] zajmować czasu swoją osobą. Ja mówię: weź, bo brzmisz jak w depresji, nie?

  JK: On ma, no ma depresję.

  Kelner: Ale mówię, że napisałem mu, że tak ze śmiechem, i tak dalej. Od czasu do czasu piszę do niego teraz. Mówię, że może zrobić karierę jako stylista, prawda? [śmiech]

  JK: Jak Jacyków.

  Kelner: Tak jak Jacyków.

  JK: Szkoda chłopa no. Przeczołgali go równo. Kelner: No, a nic, może się jeszcze odwróci.

  ***

  TUSK KUPIŁ POPARCIE RELIGI W WYBORACH PREZYDENCKICH W 2005 R.? NOWAK: CENA BYŁA TAKA... [TAŚMY WPROST]


  ***

  Jacek Krawiec o polityce Węgier wobec Rosji:
  Elektrownie atomowe dwie na Węgrzech, 10 mld euro kredyt od Ruskich (...). I oczywiście, że South Stream on zrobi, mimo że Unia Europejska się nie zgadza. Pełne poddaństwo.
  ***

  "TO OWSIAK ORGANIZUJE, CHCE ŚCIĄGNĄĆ KASĘ OD SPÓŁEK". ROZMOWA GRAŚ - KRAWIEC [STENOGRAM + CYTATY]

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   "rzetelność" dzienikarska

   Katarzyna Skrzypek-Łukowska

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Przecież Urszula Pasławska, Wice PSL to zupełnie inna osoba (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Urszula_Pas%C5%82awska ) niż prof. wet. Urszula Pasławska (...rozwiń całość

   Przecież Urszula Pasławska, Wice PSL to zupełnie inna osoba (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Urszula_Pas%C5%82awska ) niż prof. wet. Urszula Pasławska ( http://www.wet.up.wroc.pl/index.php/katedra-chorob-wewnetrznych-z-klinika-koni-psow-i-kotow/zakad-diagnostyki-klinicznej-i-laboratoryjnej/417 )
   Na miejscu Pani Prof. podałabym was do sądu...zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   widzę, że ktoś się zreflektował

   Katarzyna Skrzypek-Łukowska

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   i zniknął link kierujący z imienia i nazwiska pani Pasawskiej do tego artykułu...rozwiń całość

   i zniknął link kierujący z imienia i nazwiska pani Pasawskiej do tego artykułu http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3386905,czworka-wroclawskich-naukowcow-dostala-nominacje-profesorskie-z-rak-prezydenta-rp,id,t.html :P
   swoją drogą - wstyd walić takie babole :Pzwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   tak samo powołano polską małpę Strzelec-Łobodzińską z PSL na Górny Śląsk

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   do zarzadzania Kompanią Węglową, która teraz stoi na skraju bankructwa.
   Polnische Wirtschaft

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama