Biedronka zamiast sklepu Jysk przy ul. Nabycińskiej?...

  Biedronka zamiast sklepu Jysk przy ul. Nabycińskiej? (ZDJĘCIA)

  Agata Wojciechowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na początku czerwca Plackarnie wyburzono
  1/9
  przejdź do galerii

  Na początku czerwca Plackarnie wyburzono ©Przemysław Wronecki

  - Czy tam gdzie był dawny Jysk przy ul. Nabycińskiej we Wrocławiu, powstanie sklep Biedronka? - pyta nasz czytelnik Łukasz Zięba. Odpowiada reporterka Agata Wojciechowska.
  Na miejscu dawnego budynku Jysk i sąsiedniej Plackarni nie powstanie dyskont Biedronka, ale biurowiec z lokalami usługowymi na parterze. Oczywiście na parterze są przewidziane lokale usługowe, a więc i sklepy, stąd też może znaleźć się tam i dyskont. Na pewno jednak Jysk nie zostanie zastąpiony przez żółto-czerwony budynek Biedronki, do jakich przywykliśmy na wrocławskich osiedlach.

  Biurowiec przy Nabycińskiej postawi firma Solo 11, wchodząca w skład grupy PM Holding z Wrocławia. To wykonawca pobliskiego apartamentowca przy ul. Ziemowita.

  Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądał budynek na skrzyżowaniu ul. Nabycińskiej i Legnickiej. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że mogą tu powstać budynki usługowe o wysokości od 17 do 27 metrów.

  Właścicielem terenu była spółka Detal Centrum. Od dłuższego czasu chciała sprzedać teren. Jysk wyprowadził się stamtąd już jesienią 2012 roku. Od tamtej pory wybetonowanego parkingu używali kierowcy, by bez opłat zaparkować.

  Wrocławianom żal jest pobliskiej Plackarni, która niedawno organizowała ostatnią sobotę handlową, sprzedając placki za 1 złotówkę. Istniała od ponad 45 lat. Jednak właściciel zapowiada, że wróci, być może za dwa lata, do jego z lokali usługowych w mającym powstać biurowcu.

  Zobacz zdjęcia z ostatniego dnia funkcjonowania plackarni: Zamknęli plackarnię przy pl. Solidarności. Były placki za złotówkę i...100 osób w kolejce (ZDJĘCIA)

  Pl. Jana Pawła II w najbliższych latach zmieni się nie do poznania. W miejscu dawnego szpitala im. Babińskiego spółka i2 Development wkomponuje w zabytki objęte ochroną konserwatorską biura, mieszkania, lofty, lokale usługowe i marinę, z kolei tuż przy Odra Tower mają powstać mieszkania firmy Atal. Być może zniknie też Cuprum.

  Zobacz: ZDJĘCIA Z WYBURZENIA PLACKARNI

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PR

   pańcia swego psa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Szanowni Państwo, bardzo mnie intryguje, dlaczego tak często w tym serwisie natykam się na hasła typu: "Biedronka wprowadza karty płatnicze", "co powstanie kolo Biedronki przy ulicy...",...rozwiń całość

   Szanowni Państwo, bardzo mnie intryguje, dlaczego tak często w tym serwisie natykam się na hasła typu: "Biedronka wprowadza karty płatnicze", "co powstanie kolo Biedronki przy ulicy...", ""Biedronka otwarta przy ulicy...". Żeby to jeszcze u Was. ale identyczne hasła pojawiają się u konkurencji. Jak gdyby ten obiekt (supermarket) miał być dla wrocławian nadzwyczajnie ważny, co najmniej jak komisariat policji. Czasem mam wrażenie, że to jest tak zwany PR. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dym

   Dym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Lepiej niech Lidla wybudują..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Albo Kauflanda

   Albo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lidl

   Ka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   jest rzut beretem na braniborskiej.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biedronka

   Diego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jest jeszcze bliżej od lidla na braniborskiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heniek

   heniek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 2

   na jakiego h... pytacie w tytule czy biedronka tam powstanie skoro w pierwszym zdaniu twierdzicie że nie powstanie??????ja Pan Zięba pyta to zadzwońcie do niego i powiedzcie że nie będzie lub...rozwiń całość

   na jakiego h... pytacie w tytule czy biedronka tam powstanie skoro w pierwszym zdaniu twierdzicie że nie powstanie??????ja Pan Zięba pyta to zadzwońcie do niego i powiedzcie że nie będzie lub wyślijcie smsa a nie dupę zawracacie !!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama