Pływanie: Polska bez medalu, Lochte z siedmioma

Paweł Witkowski
Niezbyt udanie rozpoczął się ostatni dzień pływackich MŚ na krótkim basenie w Dubaju.

Nasza jedyna medalowa nadzieja, Paweł Korzeniowski (200 m st. motylkowym), chyba za bardzo oszczędzał siły na finał. Wynik 1:53,77 s nie dał mu kwalifikacji. Do 8. czasu zabrakło zaledwie 0,01 s. Właśnie tak szybko popłynął... Marcin Cieślak.

W finale Polak poprawił wynik, ale czas 1:53,09 dał mu 6. miejsce. Wygrał Chad Guy Bertran Le Clos (RPA, 1:51.56) przed Caio Almeidą (Brazylia, 1:51.61) i Laszlo Csehem (Węgry, 1:51.67). W innym finale - 200 m st. grzbietowym - wystartował Radosław Kawęcki. Czas 1:50,90 dał mu także 6. miejsce. Wygrał Ryan Lochte (USA, 1:46.68). Tyler Clary (USA, 1:49.09) był drugi, Markus Rogan (Austria, 1:49.96) - trzeci.

Polacy na MŚ zaliczyli 4 finały. Najlepiej spisał się Konrad Czerniak, który był piąty na 100 m mot. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Lochte. Pobił dwa rekordy świata (1:50,08 na 200 i 3:55,50 na 400 m st. zmiennym), zdobył 6 złotych medali i jeden srebrny.