Wałbrzych: Remont wiaduktu powoduje utrudnienia w ruchu

  Wałbrzych: Remont wiaduktu powoduje utrudnienia w ruchu

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Trwa naprawa pechowego wiaduktu na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Prace ruszyły w piątek w nocy, dlatego kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
  To główna arteria w mieście, nic więc dziwnego, że w niedzielę Wałbrzych był zakorkowany. Ruch odbywał się wahadłowo, a kierowali nim robotnicy. Zajęty był fragment lewego pasa drogi, w kierunku centrum.

  - Ale nie narzekajmy, dobrze, że zdecydowali się na prace właśnie w weekend - mówi Grzegorz Tarnowski z Wałbrzycha. Choć przyznaje, że zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, trudno było przejechać przez miasto.

  - Prace zbiegły się akurat z szałem przedświątecznych zakupów. Tłumy jechały np. do galerii Victoria - dodaje pan Grzegorz. Wałbrzyscy policjanci przyznają, że w weekend tworzyły się spore korki, ale, na szczęście, nie doszło do poważnych zdarzeń na drodze.

  Wiadukt musi być wyremontowany po tym, jak na początku października utknęła pod nim ciężarówka, przewożąca na lawecie wiertnicę z kamieniołomu. Przeszkodę usuwały trzy zastępy strażaków. Auto uszkodziło wiadukt na tyle poważnie, że musiał być wyłączony z ruchu jeden tor. Pociągi musiały również jeździć wahadłowo.

  Współpraca PG

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama