Ważne
  Platforma jednak nie poprze Rafała Dutkiewicza w wyborach we...

  Platforma jednak nie poprze Rafała Dutkiewicza w wyborach we Wrocławiu?

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jacek Protasiewicz i Rafał Dutkiewicz

  Jacek Protasiewicz i Rafał Dutkiewicz ©Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse

  Na wczorajszym zarządzie krajowym Platformy Obywatelskiej ustalono, że partia pójdzie samodzielnie do wyborów samorządowych. Czy to oznacza koniec koalicji z obozem Rafała Dutkiewicza? Wiele na to wskazuje. Czy to oznacza zielone światło dla Grzegorza Schetyny jako kandydata na prezydenta miasta?
  Jacek Protasiewicz i Rafał Dutkiewicz

  Jacek Protasiewicz i Rafał Dutkiewicz ©Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse

  Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska na początku tego roku dogadała się z Rafałem Dutkiewiczem i jego Obywatelskim Dolnym Śląskiem. Oba ugrupowania uznały, że nie warto się zwalczać we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, a co więcej - pojawił się pomysł utworzenia wspólnych list m.in. do sejmiku województwa i rady miejskiej Wrocławia. PO miało też poprzeć Dutkiewicza w wyborach prezydenckich.

  - Po prezentacji Jacka Protasiewicza, w której przedstawił Dutkiewicza jako lidera listy PO do sejmiku i jednocześnie kandydata naszej partii na prezydenta Wrocławia, premier Donald Tusk nie był zachwycony - mówi nam jeden z polityków PO. - A już nie ukrywał niezadowolenia, gdy usłyszał, że do rady miejskiej ma być wspólna lista. Mówił wręcz, że nie wyobraża sobie, aby PO nie poszła do tych wyborów pod własnym szyldem.

  Wczoraj pisaliśmy także o spotkaniu Donalda Tuska, Ewy Wolak i Marka Łapińskiego. Mieli rozmawiać o ewentualnym kandydowaniu Grzegorza Schetyny w wyborach na prezydenta Wrocławia. Spotkanie miało pozostać w tajemnicy, ale media dowiedziały się o nim - CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT - SCHETYNA JEDNAK KANDYDATEM NA PREZYDENTA WROCŁAWIA?

  Zarząd krajowy PO ustalił, że w gminach powyżej 20 tysięcy PO ma wystawiać własnych kandydatów. Ale można zrobić wyjątki. Wspólne listy z innymi ugrupowaniami musi jednak zatwierdzić zarząd partii. Natomiast kandydatów na prezydenta spoza PO musi zaakceptować Paweł Graś, sekretarz generalny.

  Jacek Protasiewicz, szef PO na Dolnym Śląsku, dementuje jednak informacje, jakoby Tusk wyrażał niezadowolenie z koncepcji porozumienia z Dutkiewiczem. Polityk przypomina, że to przecież sam premier dał zielone światło do tego, aby wchodzić z koalicje z prezydentami dużych miast, którzy mają zbliżone poglądy.

  Jutro Jacek Protasiewicz ma spotkać się z Rafałem Dutkiewiczem. Panowie nadal będą negocjować warunki koalicji. Pod koniec lipca, formalnie, listy Platformy muszą być już zatwierdzone.

  - PO zrobi poważny błąd, jeśli nie zgodzi się, aby Dutkiewicz startował z jej listy do sejmiku. Nazwisko prezydenta daje gwarancje świetnego wyniku. A przecież skorzystamy na tym również my - mówi nam jeden z polityków PO.

  Czytaj także

   Komentarze (104)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poPAPRANE szczury szukaja nowego

   do statk,koryta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   pis chyba nie jest taki ciemny?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   Wwwww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ch... Du. I kamieni kupa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   Wwwww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Ch... Du. I kamieni kupa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   www (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ch.... dupa i kamieni kupa ..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i....

   i..... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   i....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W wyborach brakuje NOWEJ PRAWICY

   Mój głos na JKM i Nową Prawicę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Może czas już wreszcie poprzeć kogoś nowego nie powiązanego z dotychczasowymi układzikami politycznymi funkcjonującymi od 25 lat. Tylko JKM i Nowa Prawica wprowadzą porządek. Zamiast marnować głos...rozwiń całość

   Może czas już wreszcie poprzeć kogoś nowego nie powiązanego z dotychczasowymi układzikami politycznymi funkcjonującymi od 25 lat. Tylko JKM i Nowa Prawica wprowadzą porządek. Zamiast marnować głos i później narzekać lepiej go oddać na NP i JKM.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Urocze zdjęcie

   Wroc.PL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Na zdjęciu rodzina Adamsów w polskiej wersji. Rafał "Tramwaj Chętnie Rozwalę" Dutkiewicz wraz Piotrem "Bij Niemca" Protasiewiczem. Huskowskiego już pogrążyli, teraz szukają kolejnych ofiar.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nawet PO ma już dość Rafała Dutkiewicza, a co dopiero My Wrocławianie?

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Nie pozwólmy jednak sprowadzić tego do kolejnych partyjnych układanek i kalkulacji. Wówczas nic się nie zmieni. Pokażmy, że Wrocławianie sami dobrze wiedzą, czego chcą i znają metody realizacji...rozwiń całość

   Nie pozwólmy jednak sprowadzić tego do kolejnych partyjnych układanek i kalkulacji. Wówczas nic się nie zmieni. Pokażmy, że Wrocławianie sami dobrze wiedzą, czego chcą i znają metody realizacji swoich postulatów.

   Zbierzmy się razem i stwórzmy niezależną od wszelkich powiązań partyjno-towarzyskich listę kandydatów do Rady Miasta. Kandydatów, którym nie zależy na funkcjach i "stołkach", lecz na rozwoju Wrocławia i poprawy warunków życia Wrocławian. Którzy jednak dzięki obecności w Radzie Miasta będą mieć realny wpływ na zachodzące procesy w mieście. Wrocławian, którzy nie boją się wziąć odpowiedzialności za swoje miasto.

   Korzystajmy z demokracji, pokażmy, że nie jest to tylko pusty zapis w Konstytucji RP.
   Pokażmy żółtą kartkę R. Dutkiewiczowi już teraz, a drugą pokażmy 16 listopada 2014 roku przy urnach. Zbierzmy się wokół idei, pomysłów na Wrocław i na sposobach ich realizacji, a nie wokół szyldu partyjnego!

   Nie ma na kogo głosować? To sami wyłońmy kandydatów, którzy wiedzą "co?" i wiedzą "jak?". Skończmy z ograniczaniem się do narzekania i przekujmy nasz potencjał w merytoryczny ruch obywatelski!

   Zachęcam do zapoznania się z tematem na linkach pod podpisem. Są postulaty, są już pierwsze propozycje rozwiązań, będą kolejne. Jeśli macie jakieś uwagi, propozycje, komentarze, krytykę (chętnie przyjmę), pomysły, to jestem otwarty. Piszcie, lubcie i posyłajcie dalej w świat, jeśli ideę uważacie za (nie)słuszną i macie (nie)wiarę, że można coś pokoleniowo zmienić, bez koneksji politycznych.

   Pozdrawiam,
   Tomasz Owczarek

   http://wroclawzaslugujenawiecej.pl/
   https://www.facebook.com/wroclaw.zasluguje.na.wiecej
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska demokracja polega na tym

   PikNick (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Polska demokracja polega na tym, że jak nie chcesz Dutkiewicza, to dostaniesz PO

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polityczna kalkulacja siły nazwiska Zdrojewski

   POPIS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Platforma ostatnio zauważyła, że Dudi wcale nie jest juz taki lubiany i popularny, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego okazało się, że nazwisko Zdrojewski nawet bez specjlanej kampanii wciąż...rozwiń całość

   Platforma ostatnio zauważyła, że Dudi wcale nie jest juz taki lubiany i popularny, a w wyborach do Parlamentu Europejskiego okazało się, że nazwisko Zdrojewski nawet bez specjlanej kampanii wciąż dużo głosów bierze nawet bardzo dużo więc może w wyborach wystartuje Zdrojewsk a Barbara, zrobi się plakaciki z mężem, wyeksponuje nazwisko i heja, Schetyna jak chce powlaczyć musi iść jako kandydat niezależny w PO raczej go nie wystawią zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo