Ruszył projekt "Wrocław dla klimatu"

  Ruszył projekt "Wrocław dla klimatu"

  AS

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław miastem przyjaznym dla klimatu - konsultacje w social media.
  Wrocław dynamicznie się przeobraża, a prawdziwym wyzwaniem stała się poprawa jakości życia mieszkańców. Dla dalszego rozwoju miasta, kluczowym jest, aby Wrocław stał się miastem wygodnym, tanim i odpowiedzialnym.

  Dlatego też, rozpoczął się projekt "Wrocław dla klimatu", którego celem jest przeobrażenie Wrocławia w najbardziej zielone i przyjazne miasto w Europie Środkowej, skupiając się na podniesieniu atrakcyjności miasta pod względem jakości życia lokalnej społeczności. Projekt zakrojony jest na szeroką skalę i obejmuje osiem głównych obszarów tematycznych: transport, ciepłownictwo, budynki, energetyka, woda, odpady, zieleń oraz powietrze.

  W ramach projektu przewidziano wykorzystanie konsultacji społecznych w mediach społecznościowych jako narzędzia służącego nie tylko przedstawianiu mieszkańcom planowanych przedsięwzięć, ale przede wszystkim konsultowaniu i wymianie opinii.

  Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących istotnych dla rozwoju miasta obszarów takich jak komunikacja, która będzie pierwszym tematem poddanym dyskusji.

  Strona Wrocław dla klimatu na facebooku jest miejscem, w którym przez najbliższy miesiąc zachęcamy do aktywnej dyskusji, w pierwszej kolejności nad czterema obszarami tematycznymi dotyczącymi:

  * transportu (16.12.2010 - 23.12.2010)
  * zieleni, wody, powietrza (27.12.2010 - 2.01.2011)
  * odpadów (3.01.2011 - 10.01.2011)
  * budynków (11.01.2011 - 17.01.2011)

  Źródło: wroclaw.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak usprawnić komunikację ?

   antyankieciarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

   Jak usprawnić komunikację w mieście - nie pomogą żadne projekty na papierku i konsultacje oraz wypowiedzi wrocławian ! Dlatego nie pomogą bo Wrocław w rankingu najbardziej zakorkowanych miast...rozwiń całość

   Jak usprawnić komunikację w mieście - nie pomogą żadne projekty na papierku i konsultacje oraz wypowiedzi wrocławian ! Dlatego nie pomogą bo Wrocław w rankingu najbardziej zakorkowanych miast Europy zajął trzecie miejsce i to jest przyczyna realna i logiczna . O tym zapomnieli decydenci i wynajęci ankieterzy . Po co tracić pieniądze na firmę przeprowadzającą ankiety w celu analizy danych skoro przyczyna zakorkowania miasta jest wiadoma i na cito nie do usunięcia . Aby usprawnić komunikację miejską trzeba byłoby wprowadzić helikoptery i zrobić lądowiska ale to jest pomysł raczej z filmu s.f. . Można też odstrzelić połowę kierowców samochodów osobowych i w ten czas odkorkuje się miasto ale to abstrakcja szczególnie dla tych co lubią thrillery .Można też siłą zmusić samochodziarzy do korzystania z komunikacji ale to jest pomysł radykalny i dyktatorski z piekła rodem. Na końcu tym co zlecają tego typu ankiety i badania zalecam nie bujać w obłokach lub wylać sobie kubeł zimnej wody na głowę aby patrzeć realniej i logiczniej a jak to nie wystarczy to udać się do psychiatry .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Doszedłem do wniosku,

   Erdol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 13

   że władze Wrocławia to banda degeneratów umysłowych.
   Dzięki nim to miasto stało się wylęgarnią największych bzdur i idiotyzmów na Dolnym Śląsku.
   Już widzę osoby 40+ aktywnie uczestniczące w...rozwiń całość

   że władze Wrocławia to banda degeneratów umysłowych.
   Dzięki nim to miasto stało się wylęgarnią największych bzdur i idiotyzmów na Dolnym Śląsku.
   Już widzę osoby 40+ aktywnie uczestniczące w dyskusji. :-)
   Trzeba to powiedzieć: jeśli ktoś ma więcej niż 40 lat i jest na facebooku, to oznacza, że ma coś nie w porządku z głową. Oczywiście, taka osoba tego nie przemyśli ani się do tego nie przyzna.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A dlaczego na facebooku?

   Smerf-Maruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   Może mam ochotę się wypowiedzieć na tematy ważne dla przyszłości środowiska i mieszkańców, ale nie jestem i nie chcę być na facebooku???? Nie ma Cię na Facebooku, nie masz głosu? To coś nowego!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama