Jelenia Góra: Cała władza w rękach PO

  Jelenia Góra: Cała władza w rękach PO

  Alina Gierak, Violetta Pietrzak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Marcin Zawiła ceni Zofię Czernow za znajomość samorządowych finansów

  Prezydent Marcin Zawiła ceni Zofię Czernow za znajomość samorządowych finansów ©Marcin Oliva Soto

  Po dzisiejszej sesji rady miejskiej w Jeleniej Górze wszystko jest już jasne. Cała władza trafiła w ręce ludzi Platformy Obywatelskiej.
  Prezydent Marcin Zawiła ceni Zofię Czernow za znajomość samorządowych finansów

  Prezydent Marcin Zawiła ceni Zofię Czernow za znajomość samorządowych finansów ©Marcin Oliva Soto

  Przewodniczącym rady jest Jerzy Lenard, który opuścił fotel wiceprezydenta miasta. Jego zastępcą została Anna Ragiel, która sprawowała tę funkcję podczas poprzedniej kadencji. Kontrkandydatką Anny Ragiel była Bożena Wachowicz-Makieła z Razem dla Jeleniej Góry.

  Przypomnimy, że prezydent Marcin Zawiła na zastępców wybrał Zofię Czernow i Huberta Papaja. Wczoraj oboje złożyli rezygnację z mandatów radnych. Ich miejsce zajmą Janusz Wojtas oraz Janusz Grodziński.

  Nowi zastępcy prezydenta podzielili się już obowiązkami. - Zachowaliśmy podział zadań, jaki obowiązywał w poprzedniej kadencji - mówi Hubert Papaj.

  Zofii Czernow przypadły oświata, wychowanie, fundusze unijne, sprawy społeczne i inwestycje. Natomiast Hubertowi Papajowi - gospodarka nieruchomościami, geodezja, urbanistyka, architektura, ochrona środowiska. Prezydent Zawiła zostawił sobie nadzór nad sportem i kulturą.

  Marcin Zawiła podkreślił, że wybrał Zofię Czernow ze względu na jej ogromne doświadczenie i znajomość zasad finansowania samorządu. Zofia Czernow była prezydentem Jeleniej Góry w latach 1994-1998. Potem była jeleniogórską radną.

  Hubert Papaj, który w poprzedniej kadencji szefował radzie miejskiej, ma - zdaniem prezydenta - nie tylko wysokie kompetencje, ale i młodzieńczy entuzjazm. Nowo mianowani zastępcy podkreślali, że najważniejszą sprawą dla nich będzie teraz praca nad uchwałą budżetową na 2011 rok.

  Wczoraj wybrano także członków poszczególnych komisji rady miejskiej w Jeleniej Górze. Żadnych niespodzianek nie było, nie powołano nowych komisji. Niektórzy radni liczyli na to, że powstanie osobna komisja zajmująca się sprawami bezrobotnych, ale tak się nie stało.

  Komisją finansów i budżetu pokieruje Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, sportu i turystyki - Piotr Miedziński, oświaty - Ewa Duziak, gospodarki komunalnej - Andrzej Grochala, rewizyjną - Józef Gajewski, prawa i spraw społecznych - Jerzy Pleskot, rozwoju - Wiesław Tomera, statutowo-organizacyjną - Rafał Szymański.

  Tylko o przewodnictwo w komisji oświaty walczyło dwóch kandydatów: Ewa Duziak (PO) i Miłosz Sajnog (Razem dla Jeleniej Góry). W pozostałych przypadkach był tylko jeden kandydat na przewodniczącego.

  Wynik głosowania na wiceprzewodniczącego rady miejskiej oraz szefów komisji jasno pokazał, że Platforma Obywatelska nie będzie wchodzić w żaden koalicje. I chociaż nie ma wymaganej większości (brakuje jej dwóch głosów), to może przegłosować większość uchwał.

  Czy to dobrze, że w Jeleniej Górze Platforma Obywatelska może rządzić samodzielnie? Podyskutuj.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama