Legnica: Na ratunek Łukaszowi

  Legnica: Na ratunek Łukaszowi

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Łukasz Jastrzębski, 16-latek z Legnicy, przed wypadkiem lubił sport i górskie wędrówki

  Łukasz Jastrzębski, 16-latek z Legnicy, przed wypadkiem lubił sport i górskie wędrówki ©archiwum rodzinne

  Łukasz Jastrzębski, gimnazjalista z Legnicy, przeskakując przez niski murek, upadł tak fatalnie, że doznał ciężkiego urazu głowy. Zdarzyło się to w lipcu, gdy był na kolonii. Trafił do szpitala w Szczecinie, był nieprzytomny ponad trzy miesiące. Wybudził się, jednak przed nim jeszcze długi powrót do zdrowia.
  Łukasz Jastrzębski, 16-latek z Legnicy, przed wypadkiem lubił sport i górskie wędrówki

  Łukasz Jastrzębski, 16-latek z Legnicy, przed wypadkiem lubił sport i górskie wędrówki ©archiwum rodzinne

  - Łukasz przebywa teraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - mówi Andrzej Jastrzębski, ojciec chłopca. - Jest coraz bardziej świadomy, ale to nadal ciężki stan. Pod koniec stycznia czeka go operacja wstawienia kości czaszkowej. Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji neurologicznej.

  Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia zbyt mało rehabilitacji. Poza tym CZD może przyjąć chłopca znów dopiero w maju.


  - Łukasz nie może tyle czekać, leczenia nie można przerwać - mówi Anna Jastrzębska, mama gimnazjalisty. - Za kilka dni trafi do prywatnej kliniki w Krakowie. To jeden z najlepszych ośrodków w kraju.

  Miesiąc leczenia kosztuje tam 15 tys. zł. Dla rodziców Łukasza to wielka kwota, tym bardziej, że wydali już mnóstwo pieniędzy na leczenie swojego syna. Łukasz jest ministrantem w legnickiej parafii pw. św. Trójcy. Gdy rodzice innych chłopców dowiedzieli się o tragedii, od razu zaczęli działać. Wspólnie z ks. Bogusławem Wolańskim zorganizowali komitet, który organizuje zbiórki, bale, a teraz będzie zbierał datki z 1 procenta podatku na konto, które uruchomiła legnicka Caritas.

  - Odzew jest wspaniały. Liczyliśmy, że na zabawę andrzejkową przyjdzie może 100 osób, a było ponad 200. Zebraliśmy 11 tys. zł - mówi Magdalena Stawik, jedna z mam.

  Zbiórkę prowadziło też Gimnazjum nr 9, do którego chodzi Łukasz. Pieniędzy jest jednak wciąż za mało. - Prosimy każdego, kto może pomóc, o 1 procent z podatku albo o darowizny na leczenie - apeluje Małgorzata Juszkiewicz-Lewac, inna mama z komitetu.

  Datki można wpłacać na konto Caritas Diecezji Legnickiej, BZ WBK nr 75 1090 2066 0000 0001 0311 3423, nr KRS 0000 221553, wpłata dla Łukasza.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KRS

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   dostałem dzisiaj informację, że numer KRS caritasu jest źle podany w treści artykułu, prawidłowy numer to 0000221535, GW proszę o poprawienie treści artykułu a wpłacające osoby o zwrócenie uwagi...rozwiń całość

   dostałem dzisiaj informację, że numer KRS caritasu jest źle podany w treści artykułu, prawidłowy numer to 0000221535, GW proszę o poprawienie treści artykułu a wpłacające osoby o zwrócenie uwagi na poprawność tego numeru, z góry bardzo dziękuję i pozdrawiamzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bal

   Danuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Bylam na balu w domu nauczyciela i dochod zostal przekazany na rzecz Łukasza,z mezem cudownie sie bawiłam a a tmosfera byla cudowna,wiem ze ciagle jest malo pieniedzy i zachecam oddac 1% podatku-ja...rozwiń całość

   Bylam na balu w domu nauczyciela i dochod zostal przekazany na rzecz Łukasza,z mezem cudownie sie bawiłam a a tmosfera byla cudowna,wiem ze ciagle jest malo pieniedzy i zachecam oddac 1% podatku-ja juz to zrobilam ...
   pozdrawiam Danusia z Legnicy a Łukaszowi zycze szybkiego powrotu do zdrowia.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   numer

   aag (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Numer już jest uzupełniony.Przepraszam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nr rachunku niewłaściwy

   RM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Chciałem wykonać przelew, ale podadny nr rachunku bankowego jest za krótki:(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ww

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   ale pech! Zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama