Ważne
  Wrocław: Kierowcy i motorniczowie będą walczyć o miano...

  Wrocław: Kierowcy i motorniczowie będą walczyć o miano najlepszego w MPK

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Konkurs na najlepszego kierowcę MPK 2013
  1/8
  przejdź do galerii

  Konkurs na najlepszego kierowcę MPK 2013 ©Paweł Relikowski

  MPK wyłoni najlepszych kierowców i motorniczych spółki. Zmierzą się oni w teście teoretycznym i praktycznym. Do zawodów zgłosiło się kilkudziesięciu kierujących. Będą musieli między innymi zdać techniczny sprawdzian z jazdy autobusem i tramwajem, oraz obsłużyć osobę niepełnosprawną.
  W poniedziałek o godz. 9 w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej kierowcy i motorniczowie rozwiążą test teoretyczny. Wtorek to dzień przerwy, z kolei w środę w szranki staną motorniczowie. W zajezdni nr IV przy Powstańców Śląskich będą manewrować tramwajami wykonując różne zadania, m.in. także z pierwszej pomocy. Podobny test czeka kierowców MPK w czwartek w zajezdni przy Obornickiej.

  CZYTAJ TEŻ: Oto najlepsi kierowcy i motorniczy wrocławskiego MPK (ZDJĘCIA, WYNIKI)

  W ubiegłym roku najlepszym kierowcą MPK okazał się Marcin Ignasiak, a motorniczym Marcin Duszyński. Dostali po 3 tys. zł i nagrody rzeczowe. Zdobywca drugiego miejsca otrzymywał 2 tys. zł, a trzeciego - 1,2 tys. zł, a także nagrody rzeczowe. Była też klasyfikacja drużynowa oraz pań-motorniczych.

  Rok temu kierowcy musieli pomóc m.in. pasażerowi na wózku, który był bardzo marudny, przeprowadzić sztuczne oddychanie na fantomie, cofać autobusem do wyznaczonej linii, czy też jechać nim po slalomie z piłeczką przymocowaną na platformie z przodu autobusu. Motorniczowie zaś ustawiali w tramwaju piramidy z papierowych kubeczków i musieli pojechać tak, by ich nie zburzyć.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo