Świdnica: Obecna sytuacja na drogach

  Świdnica: Obecna sytuacja na drogach

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mimo intensywnych opadów śniegu, w nocy z wtorku na środę (14-15 grudnia) spadło ok. 20 cm śniegu, udało się utrzymać przejezdność wszystkich głównych dróg w Świdnicy.
  Decyzją prezydenta Świdnicy, drogowcy sukcesywnie będą odśnieżać również jezdnie nie objęte zimowym utrzymaniem, tam gdzie są najtrudniejsze warunki m. in. na os. Zarzecze, Kolonia, w rejonie ul. Stanisława Staszica, Józefa Lompy, Sadowej, Łąkowej.

  Bez przerwy pracują pługosolarki i pługi, dzięki czemu sytuacja w Świdnicy jest unormowana, a miasto nie jest zakorkowane. Sprzęt jest wykorzystywany przez całą dobę, zmieniają się jedynie ekipy, które z wielką ofiarnością pracują mimo niesprzyjających warunków. Od wczesnych godzin porannych prowadzona jest również akcja odśnieżania chodników, a także przejść dla pieszych.

  Miejskie służby drogowe przygotowują się do nocnych mrozów - temperatura może spaść nawet do -20 stopni - dlatego rozsypują mieszankę, która ma uszorstnić jezdnie. Jeśli pozwoli temperatura, kontynuowana będzie akcja wywożenia śniegu ze ścisłego centrum Świdnicy.

  W mieście nie pracują koparki, które przez ostatnie tygodnie zgarniały śniegi i usypywały go w pryzmy. Ze względu na ogromne problemy na trasach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, zewnętrzni usługodawcy walczą o przejezdność dróg w tamtych rejonach

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama