Wrocław: Walka o przejazd na podmiejskich drogach

  Wrocław: Walka o przejazd na podmiejskich drogach

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Walka o przejazd na podmiejskich drogach

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Dziś od rana, choć powoli i w korkach, po wrocławskich ulicach można było jeździć. Tego samego nie mogą powiedzieć kierowcy próbujący się poruszać w podwrocławskich gminach.
  Wrocław: Walka o przejazd na podmiejskich drogach

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Najgorsza sytuacja od samego rana panowała na trasach w okolicach Kątów Wrocławskich, Sobótki i Mietkowa oraz w okolicach Strzelina.

  Utrudniony przejazd drogą 385 pomiędzy Wrocławiem a Strzelinem, w miejscowości Turów doszło do kolizji, a objazd prowadzi przez Żórawinę. Na wielu odcinkach drogi Wrocław - Strzelin tworzą się zaspy śnieżne. Dopiero po godz. 8 rano kierowcy mogli przejechać drogą z Kątów Wrocławskich do Mietkowa przez Stróżę.

  Przez trzy godziny, od 5 do 8 rano ruch wahadłowy wprowadzono w Pustkowie Wilczkowskim na trasie Wrocław - Kłodzko. Wszystko z powodu kolizji. Niewesoło wygląda też sytuacja na autostradzie. Jak informowała policja o godz. 9.30 korek w kierunku Legnicy miał 5 kilometrów. Zaczynał się na przewężeniu do jednego pasa w rejonie Nowej Wsi Wrocławskiej i kończył za Bielanami Wrocławskimi.

  O godz. 10 tir wpadł w poślizg i zablokował autostradę A4 od Opola do Wrocławia zaraz za zjazdem na Strzelin (188 km autostrady). Policja właśnie wyznaczyła objazdy prowadzące najpierw drogą w kierunku Strzelina, a później drogą wojewódzką 395 na Wrocław - do autostrady.

  Na całym Dolnym Śląsku od rana pracowało 70 pługopiaskarek i pługosolarek na drogach zarządzanych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz 200 różnego rodzaju aut odśnieżających należących do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Odśnieżanie Wrocławia
  We Wrocławiu akcja odśnieżania była prowadzona bez przerwy, od wczoraj, od godziny 13.25 do dzisiaj do godz. 10.

  Po zmianie kierowców i uzupełnieniu zapasów soli i chlorku wapnia, pługi ponownie wyjeżdżają na ulice.

  Po zakończeniu odśnieżania ulic pierwszej i drugiej kolejności, zostaną udrożnione gminne drogi osiedlowe. Priorytetem jest jednak zapewnienie drożności głównego układu komunikacyjnego miasta.

  Od wczoraj do dzisiaj do godz. 10, zużyto we Wrocławiu 690 ton chlorku sodu i chlorku wapnia. Od pierwszego ataku zimy wykorzystano w sumie ponad 3,5 tys. ton soli i innych środków chemicznych. ZDiUM wydał na walkę z zimą ok. 4,8 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zima we Wrocławiu

   wrocławianin61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 18

   To co dzieje się we Wroclawiu i w calej Polsce to skandal. Niestety jest to dowód tylko na jedno - struktury nmafijne są tak silne ,że przejęły kontorlę nad wszelkimi dziedzinami zycia publicznego....rozwiń całość

   To co dzieje się we Wroclawiu i w calej Polsce to skandal. Niestety jest to dowód tylko na jedno - struktury nmafijne są tak silne ,że przejęły kontorlę nad wszelkimi dziedzinami zycia publicznego.
   Prasa i całe media jakby mogły to wlazły by do d... bez wazeliny. Dziennikarze nie mają zielonego pojęcia na temat praktycznie każdej sprawy - robią tak zwane artykuły, które tak naprawdę to tylko dowodzą o bezsilności ludzi w konfrontacji ze zjawiskami natury. To prawda - ale organizacja tak władzy naczelnej i tej samorządowej musi być tak zorganizowana aby CZŁOWIEK BYŁ PODMIOTEM - a nie jak od czasów komuny PRZEDMIOTEM. Kto tego nie jest w stanie zrozumieć niech dalej zachwyca się ekipami
   dzielnych urzędników jak np. Pana Rafałą Dutkiewicza.W normalnym świecie gdzie panują z jednej strony demokratyczne reguły ale i pewne niezbędne zasady moralne i etyczne - dla takich ekip miejsca nie ma.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panegiryk?

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 20

   Czy redakcja Gazety Wrocławskiej otrzymuje jakieś gratisy od magistratu za te panegiryki? Może władze miejskie przeznaczyły jakąś kwotę dla gazety z puli na promocję? Jak Wam nie wstyd!?...rozwiń całość

   Czy redakcja Gazety Wrocławskiej otrzymuje jakieś gratisy od magistratu za te panegiryki? Może władze miejskie przeznaczyły jakąś kwotę dla gazety z puli na promocję? Jak Wam nie wstyd!? Zebraliście kilka negatywnych przykładów z różnych dróg w różnych rejonach odpowiedzialności, żeby na ich kanwie napisać na 1/3 artykułu pean na cześć wrocławskiego ZDiUM. Błagam! Albo więcej rzetelności dziennikarskiej, albo pozostańcie przy tym w czym jesteście najlepsi - przy stenografowaniu. Tak, stenografowaniu. Później wystarczy napisać: Dutkiewicz chce - i dalej ze stenogramu. Urzędnicy miejscy planują - i dalej ze stenogramu. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uwaga !!! Kradną VW i Seaty

   sd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   Uwaga właścicele ww. marek, jakaś szajka od kilku tygodni krąży po Wrocku i włamuje się lub kradnie auta VW i SEAT !!! Może Policja by ich wyłapała w końcu ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żórawina

   Slawek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

   Dobry dziennikarz powinien wiedzieć jak się pisze nazwę miejscowości Żórawina. A może nie ma dla niego różnicy między "u" a "ó"?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama