Ważne
  Pani prokurator bez immunitetu. Usłyszy zarzuty za...

  Pani prokurator bez immunitetu. Usłyszy zarzuty za zamiatanie pod dywan spraw medycznych błędów

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pani prokurator bez immunitetu. Usłyszy zarzuty za zamiatanie pod dywan spraw medycznych błędów

  ©Tomasz Hołod

  Prokurator Justyna D. z Wrocławia będzie mogła usłyszeć zarzuty nadużycia uprawnień i poświadczania nieprawdy w dokumentach dwóch spraw o błędy w sztuce lekarskiej. Prowadziła je w Prokuraturze Rejonowej Wrocław Śródmieście. Akta obydwu spraw zaginęły w tajemniczych okolicznościach. Później jedne się znalazły, a inne nie. Kilka dni temu Wyższy Sąd Dyscyplinarny dla prokuratorów uchylił immunitet Justyny D.
  Pani prokurator bez immunitetu. Usłyszy zarzuty za zamiatanie pod dywan spraw medycznych błędów

  ©Tomasz Hołod

  Wyższy Sąd Dyscyplinarny dla prokuratorów zmienił decyzję sądu pierwszej instancji, który Justynie D. nie uchylił immunitetu. Postanowienie sprzed kilku dni jest prawomocne. - Jak dostaniemy akta wraz z orzeczeniem, pani prokurator Justyna D. zostanie wezwana na przesłuchanie - mówi rzeczniczka legnickiej Prokuratury Okręgowej Lilianna Łukasiewicz.

  Ta sprawa wyszła na jaw we wrześniu 2012 roku .
  Wtedy to okazało się, że w prokuraturze zginęły akta śledztwa przeciwko znanemu ginekologowi, profesorowi Andrzejowi K. Ofiarą błędu lekarskiego ma być Małgorzata Ossmann. W sierpniu 2007 r. lekarze mieli zbyt późno rozpoznać, że zaczął się poród. Rozpoczęło się cesarskie cięcie, ale dziecka nie udało się już uratować. Zagrożone było również życie pani Małgorzaty. Od 2007 roku kobieta walczy o sprawiedliwość.

  W 2012 roku okazało się, że akta gdzieś zginęły. Miały być w poznańskim Zakładzie Medycyny Sądowej z wnioskiem o uzupełniająca opinię biegłych lekarzy. Ale okazało się, że ich tam nie ma. W równie tajemniczych okolicznościach odnalazły się kilka dni później.

  Wszczęto śledztwo. Okazało się, że w podobnych okolicznościach zginęły akta innej sprawy dotyczącej lekarskiego błędu. Też prowadziła ją prokurator D. Legnicka Prokuratura Okręgowa wystąpiła o uchylenie Justynie D. immunitetu. Sąd Dyscyplinarny nie zgodził się. Śledczy odwołali się od tej decyzji. Sąd drugiej instancji przyznał im rację.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cizia

   Ahmed Sulejmanow (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ja uże żywu w Polsze tri goda i nie znaju czto eto cizia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   biedna pani prokurator

   robo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pewnie teraz siedzi i myśli dlaczego akurat na nią trafiło? no jak to możliwe? Setki takich (a często i większych) spraw zamiata się pod dywan a tu akurat na nią podłe dziennikarzyny się uwzięły i...rozwiń całość

   Pewnie teraz siedzi i myśli dlaczego akurat na nią trafiło? no jak to możliwe? Setki takich (a często i większych) spraw zamiata się pod dywan a tu akurat na nią podłe dziennikarzyny się uwzięły i immunitet jej uchylili. Jak się te dziennikarskie mendy nie uspokoją to może nawet jakieś zarzuty jej postawia albo i jeszcze coś gorszego, może nawet na emeryturę trzeba będzie uciekać. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie możliwe

   marian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   to chyba nie w Polsce, nie umorzyli śledztwa?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prokuratorzy i POlitycy to

   Podjudzacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   grupa społeczna niszcząca z premydytacją to państwo. Na nich tylko robimy i im kabze z naszych podtkow nabijamy, dzieki temu mamy jalomuzne a nie wynagrodzenie!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czyżby jaskólka

   haiku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   większych zmian w podejściu sądów do lekarskich błędów? choć wierzyć mi się za bardzo nie chce.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo