Jagiellonia - Śląsk 0:3. W tym meczu grał tylko WKS (WYNIK, ZDJĘCIA, RELACJA)

Paweł Kucharski
Śląsk wygrywa z Jagiellonią. Wynik meczu w Białymstoku 0:3. Wrocławianie nie szczypali się z rywalami i od pierwszej minuty szli po swoje. Swoje, czyli zwycięstwo, które przybliżyło ich do zakończenia sezonu na dziewiątym miejscu. Pierwszą bramkę dla Śląska zdobył w 13 minucie Dalibor Stevanovic. Do dwóch oczek podwyższył chwilę później Flavio Paixao (14 minuta). Wynik 0:3 ustanowił w 64 minucie Dudu Paraiba.

Białostoczan napoczął Dalibor Stavenović. Dokonał tego w pojedynkę. Najpierw zabrał piłkę Daniemu Quintanie, pociągnął kilkanaście metrów, aż w końcu huknął na bramkę. Nie było co zbierać. 1:0 dla Śląska. To był piąty gol Słoweńca w obecnym sezonie, czwarty w tej - bardzo udanej dla niego - rundzie wiosennej. Największy plus meczu w głosowaniu kibiców stacji Canal+? A jakże!

Druga bramka dla Śląska to też efekty skomasowanego pressingu na połowie Jagiellonii. Po przechwycie piłka trafiła do Marco Paixao, który od razu chciał oddać do swojego brata. Mniejsza z tym, czy on tego dokonał, czy interweniujący obrońca, futbolówka trafiła do Flavio i ten stanął oko w oko z Jakubem Słowikiem. Portugalczyk zachował spokój i z wielką gracją zabawił się z bramkarzem gospodarzy niczym Sebino Plaku w pamiętnym meczu z Club Brugge w Lidze Europy. Obie te "podcinki" to techniczny majstersztyk.

Przeczytaj też: Tadeusz Pawłowski po meczu Jagiellonia - Śląsk: Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo

Wycieczki w przeszłość były jak najbardziej na miejscu, bo na Podlasiu działo się niewiele ciekawego. Jagiellonia chciała, ale nie umiała. A Śląsk sobie czekał, nie forsując tempa. Co się nie zmieniało, to gra pressingiem wrocławian. Szybki doskok dwóch, a nawet trzech naszych do rywali i przechwyt, uniemożliwiający im wyjście z własnej połowy. To nam się bardzo podobało. Tak, jak i trzeci gol. Dudu uderzył bardzo precyzyjnie, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
I to tyle emocji. Można zaczynać weekend.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dalibor Stevanovic (13), 0:2 Flavio Paixao (14), 0:3 Dudu Paraiba (64).
Żółta kartka: Śląsk - Juanito Calahorro.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 5006.

Relację minuta po minucie można śledzić po kliknięciu na wynik

35. kolejka. Czwartek: Jagiellonia Białytosk - Śląsk Wrocław (godz. 18, Polsat Sport, Canal+ Sport), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź (20.30, Polsat Sport Extra, Canal+). Piątek: Cracovia - Korona Kielce (18, Canal+ Family, Polsat Sport Extra), Piast Gliwice - Zagłębie Lubin (20.30, Eurosport 2, Canal+ Sport). Sobota: Wisła Kraków - Górnik Zabrze (13, Canal+ Sport), Lech Poznań - Pogoń Szczecin (15.30, Canal+ Sport). Niedziela: Legia Warszawa - Ruch Chorzów (15.30, Canal+ Sport, TVP1), Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk (18, Polsat Sport Extra, Canal+ Sport).