Sport

    Żużel. Protasiewicz i Dudek mocni przed meczem z Betardem...

    Żużel. Protasiewicz i Dudek mocni przed meczem z Betardem Spartą. 7 punktów Woffindena

    WoK

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Tai Woffinden.

    Tai Woffinden. ©Jarosław Jakubczak

    We wtorkowy wieczór jeździła szwedzka Elitserien. Świetnie radzili sobie najbliżsi rywale wrocławian: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Andreas Jonsson i Aleksandr Łoktajew z Falubazu (mecz w niedzielę w Zielonej Górze), gorzej Jarosław Hampel. Zespoły Taia Woffindena i Troya Batchelora (Betard Sparta) nieznacznie przegrały.
    Tai Woffinden.

    Tai Woffinden. ©Jarosław Jakubczak

    W Kumli świetnie radził sobie 39-letni Piotr Protasiewicz, legenda Indianerny, wierny temu klubowi od lat. PePe zdobył komplet punktów, będąc szybkim i przy taśmie i w polu, wyprzedzając m.in. na trasie Emila Sajfutdinowa. Inna sprawa, że Rosjanin wciąż poszukuje prędkości z lat poprzednich, w Kumli nie było go stać na ani jedno indywidualne zwycięstwo. Tai Woffinden zdobył dla przyjezdnych 7 oczek. Był szybki, choć nie zawsze tak szybki jak gospodarze. Męczył się natomiast okrutnie Jarosław Hampel, który już w sobotę, podczas GP Finlandii, prezentował się przeciętnie, ulegając m.in. Kauko Nieminenowi.

    Indianerna Kumla - Elit Vetlanda 48:42

    Indianerna

    1. Fredrik Lindgren - 7+1 (3,0,2,2*)
    2. Piotr Świderski - 7 (t,3,3,1)
    3. Piotr Protasiewicz - 15 (3,3,3,3,3)
    4. Cameron Woodward - 3 (1,1,1,t)
    5. Niels Kristian Iversen - 11 (2,3,2,3,1)
    6. Joel Andersson - 4 (1,0,0,3,0)
    7. Freddy Godlund - 1+1 (0,0,0,1*,u)

    Elit Vetlanda

    1. Emil Sajfutdinow - 9+1 (2,2,1*,2,2)
    2. Leon Madsen - 6+1 (1*,0,2,3,0)
    3. Jarosław Hampel - 2+1 (0,1*,1,0)
    4. Thomas H. Jonasson - 5+1 (2,1*,2,0)
    5. Tai Woffinden - 7 (1,2,3,1)
    6. Magnus Karlsson - 6+1 (3,2,0,1*)
    7. Jacob Thorssell - 7+1 (2*,3,0,2)

    Bieg po biegu:

    1. (65,4) Lindgren, Sajfutdinow, Madsen, Godlund, Świderski (t) 3:3
    2. (65,7) Karlsson, Thorssell, Andersson, Godlund 1:5 (4:8)
    3. (65,0) Protasiewicz, Jonasson, Woodward, Hampel 4:2 (8:10)
    4. (64,9) Thorssell, Iversen, Woffinden, Andersson 2:4 (10:14)
    5. (66,5) Świderski, Karlsson, Jonasson, Godlund 3:3 (13:17)
    6. (65,8) Protasiewicz, Sajfutdinow, Woodward, Madsen 4:2 (17:19)
    7. (66,4) Świderski, Jonasson, Hampel, Lindgren 3:3 (20:22)
    8. (65,9) Protasiewicz, Woffinden, Woodward, Thorssell 4:2 (24:24)
    9. (66,3) Iversen, Madsen, Sajfutdinow, Andersson 3:3 (27:27)
    10. (66,7) Woffinden, Lindgren, Godlund, Karlsson 3:3 (30:30)
    11. (67,5) Andersson, Thorssell, Karlsson, Godlund (u4) 3:3 (33:33)
    12. (66,5) Madsen, Iversen, Hampel, Andersson, Woodward (t) 2:4 (35:37)
    13. (66,8) Protasiewicz, Sajfutdinow, Świderski, Jonasson 4:2 (39:39)
    14. (66,4) Iversen, Lindgren, Woffinden, Hampel 5:1 (44:40)
    15. (66,5) Protasiewicz, Sajfutdinow, Iversen, Madsen 4:2 (48:42)

    Dackarna Malilla - Vastervik 48:42

    Dackarna

    1. Nicki Pedersen - 13+1 (3,3,2,3,2*)
    2. Dennis Andersson - 3+1 (2*,1,0,0)
    3. Patryk Dudek - 12+2 (2*,2*,2,3,3)
    4. Joonas Kylmaekorpi - 7 (3,3,0,1)
    5. Michael Jepsen Jensen - 2+1 (1*,1,0,0)
    6. Robin Aspegren - 3+1 (t,2,0,0,1*)
    7. Aleksandr Łoktajew - 8 (3,3,-,2)

    Vastervik

    1. Rune Holta - 1+1 (0,0,-,1*)
    2. Daniel Nermark - 7+1 (1,1,3,2*,0)
    3. Troy Batchelor - 6+1 (0,1*,3,2)
    4. Hans Andersen - 10+1 (1,2,2,2*,2,1)
    5. Peter Ljung - 3+1 (0,1,1,1*)
    6. Ludvig Lindgren - 1+1 (1*,0,-,0)
    7. Davey Watt - 14 (2,3,3,3,3)

    Bieg po biegu:

    1. Pedersen, Andersson, Nermark, Holta 5:1
    2. Łoktajew, Watt, Lindgren, Aspegren (t) 3:3 (8:4)
    3. Kylmaekorpi, Dudek, Andersen, Batchelor 5:1 (13:5)
    4. Watt, Aspegren, Jensen, Ljung 3:3 (16:8)
    5. Łoktajew, Andersen, Andersson, Lindgren 4:2 (20:10)
    6. Kylmaekorpi, Dudek, Nermark, Holta 5:1 (25:11)
    7. Pedersen, Andersen, Batchelor, Andersson 3:3 (28:14)
    8. Watt, Dudek, Ljung, Kylmaekorpi 2:4 (30:18)
    9. Nermark, Andersen, Jensen, Aspegren 1:5 (31:23)
    10. Watt, Pedersen, Ljung, Aspegren 2:4 (33:27)
    11. Watt, Łoktajew, Aspegren, Lindgren 3:3 (36:30)
    12. Batchelor, Nermark, Kylmaekorpi, Jensen 1:5 (37:35)
    13. Dudek, Andersen, Holta, Andersson 3:3 (40:38)
    14. Pedersen, Batchelor, Ljung, Jensen 3:3 (43:41)
    15. Dudek, Pedersen, Andersen, Nermark 5:1 (48:42)

    Piraterna Motala - Smederna Eskilstuna 49:41


    Piraterna

    1. Greg Hancock - 13+1 (3,3,3,2,2*)
    2. Linus Sundstroem - 7+2 (2*,3,0,2*)
    3. Chris Holder - 11 (2,3,0,3,3)
    4. Anton Rosen - 4+1 (1*,1,1,1)
    5. Darcy Ward - 7+1 (2*,2,3,0)
    6. Simon Gustafsson - 7+1 (1,3,1*,0,2)
    7. Fredrik Engman - 0 (w,0,-,0)

    Smederna

    1. Peter Karlsson - 3 (1,2,0,-)
    2. Kjastas Puodżuks - 0 (0,0,-,-)
    3. Kenni Larsen - 8 (3,2,2,1,0)
    4. Mikkel Michelsen - 2+2 (0,1*,1*,0)
    5. Grzegorz Zengota - 8+2 (1,2*,1*,3,1)
    6. Oliver Berntzon - 13+1 (2*,2,3,2,3,1)
    7. Magnus Zetterstroem - 7 (3,0,3,1,0)

    Bieg po biegu:

    1. Hancock, Sundstroem, Karlsson, Puodżuks 5:1
    2. Zetterstroem, Berntzon, Gustafsson, Engman (w) 1:5 (6:6)
    3. Larsen, Holder, Rosen, Michelsen 3:3 (9:9)
    4. Gustafsson, Ward, Zengota, Zetterstroem 5:1 (14:10)
    5. Sundstroem, Berntzon, Michelsen, Engman 3:3 (17:13)
    6. Holder, Karlsson, Rosen, Puodżuks 4:2 (21:15)
    7. Hancock, Larsen, Michelsen, Sundstroem 3:3 (24:18)
    8. Zetterstroem, Zengota, Rosen, Holder 1:5 (25:23)
    9. Berntzon, Ward, Gustafsson, Karlsson 3:3 (28:26)
    10. Hancock, Berntzon, Zengota, Gustafsson 3:3 (31:29)
    11. Berntzon, Gustafsson, Zetterstroem, Engman 2:4 (33:33)
    12. Ward, Larsen, Rosen, Zetterstroem 4:2 (37:35)
    13. Holder, Sundstroem, Berntzon, Michelsen 5:1 (42:36)
    14. Zengota, Hancock, Larsen, Ward 2:4 (44:40)
    15. Holder, Hancock, Zengota, Larsen 5:1 (49:41)

    Rospiggarna Hallstavik - Vargarna Norrkoeping 52:38

    Rospiggarna

    1. Andreas Jonsson - 11+1 (2*,3,1,3,2)
    2. Jonas Davidsson - 5+1 (3,2*,0,0)
    3. Chris Harris - 7+1 (1,1,2*,3)
    4. Mads Korneliussen - 12 (3,3,3,3,w)
    5. Grzegorz Walasek - 4 (1,2,0,1)
    6. Timo Lahti - 8 (2,3,0,3)
    7. Kim Nilsson - 5+1 (1*,3,0,1)

    Vargarna

    1. Martin Vaculik - 13+2 (1,1,2,3,2*,1*,3)
    2. Tomasz Gapiński - 2+1 (0,0,1,1*)
    3. Peter Kildemand - 7 (0,1,2,2,2)
    4. Daniel Davidsson - zastępstwo zawodnika
    5. Adrian Miedziński - 9 (2,2,1,3,0,1)
    6. Ricky Kling - 4 (0,2,0,-,-,2)
    7. Pontus Aspgren - 3 (3,0,0,0,-)

    Bieg po biegu:

    1. (58,2) Davidsson, Jonsson, Vaculik, Gapiński 5:1
    2. (58,2) Aspgren, Lahti, Nilsson, Kling 3:3 (8:4)
    3. (57,4) Korneliussen, Kling, Harris, Kildemand 4:2 (12:6)
    4. (57,6) Lahti, Miedziński, Walasek, Aspgren 4:2 (16:8)
    5. (57,7) Nilsson, Davidsson, Vaculik, Kling 5:1 (21:9
    6. (57,6) Korneliussen, Vaculik, Harris, Gapiński 4:2 (25:11)
    7. (57,5) Jonsson, Miedziński, Kildemand, Davidsson 3:3 (28:14)
    8. (58,0) Korneliussen, Harris, Miedziński, Aspgren 5:1 (33:15)
    9. (57,8) Vaculik, Walasek, Gapiński, Lahti 2:4 (35:19)
    10. (57,7) Miedziński, Vaculik, Jonsson, Nilsson 1:5 (36:24)
    11. (58,1) Lahti, Kling, Nilsson, Aspgren 4:2 (40:26)
    12. (58,0) Korneliussen, Kildemand, Gapiński, Walasek 3:3 (43:29)
    13. (58,5) Harris, Kildemand, Vaculik, Davidsson 3:3 (46:32)
    14. (57,8) Jonsson, Kildemand, Walasek, Miedziński 4:2 (50:34)
    15. (57,8) Vaculik, Jonsson, Miedziński, Korneliussen (w/2 min.) 2:4 (52:38)

    Czytaj także

      Komentarze (4)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      SW

      Olimpijski (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      wts.pl/aktualnosci/poszukujemy-wolontariuszy.html

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Pepe brawo!

      Sparta (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      www.sportowefakty.pl/zuzel/440872/szwedzki-zuzel-wychodzi-spod-svemo-bedzie-niezalezny-zwiazek

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      PZMłot

      speedway (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      Szwedzki żużel odłącza się od Svemo. Polacy...szkoda gadac... Ciekawi mnie zdanie Lucjana Korszka na temat odłączenia żużla od PZM?

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      miki nie martw sie...

      Bartol (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

      ale Hampel tylko 2+1 to sie wyrówna:) SPARTA FIGHT!!!!!!!!

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać