Zgorzelec: Straż graniczna skonfiskowała 900 tys. papierosów

  Zgorzelec: Straż graniczna skonfiskowała 900 tys. papierosów

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek popołudniu funkcjonariusze straży granicznej ze Zgorzelca ujawnili i zabezpieczyli na terenie powiatu bolesławieckiego 900 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy! Lewy towar wart jest 370 tys. zł! Papierosy ukryte były w będącej pod obserwacją posesji i w zaparkowanym nieopodal samochodzie.
  - Udana akcja to efekt wcześniej prowadzonych czynności służbowych, w wyniku których wytypowano właśnie tę posesję - mówi mł. chor. Anna Galon, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Niestety, strażnikom nie udało się zatrzymać żadnej zamieszanej w tę sprawę osoby!

  To już drugi przypadek papierosowej dziupli w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Łącznie w 2010 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych na wartość około 20 mln zł. Większość z nich jest potem niszczona.

  Kodeks karny skarbowy za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy przewiduje karę grzywny do 720 stawek dziennych (jedna stawka dzienna może wynieść od 10 do 2000 zł) albo karę pozbawienia wolności do lat 3.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama