Dziś na opętanych polują nie tylko egzorcyści. Czyżbyśmy...

  Dziś na opętanych polują nie tylko egzorcyści. Czyżbyśmy wracali do czasów polowania na czarownice?

  Jakub Szczepański

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W Ostrowcu Świętokrzyskim syn zakatował własną matkę. Odprawiał pseudoegzorcyzmy.To nie jedyny taki przypadek. Skojarzenia są jednoznaczne. Czyżbyśmy wracali do czasów polowania na czarownice?
  Szatan grafika Gustawa Doré

  Szatan grafika Gustawa Doré ©Wikipedia

  Początek maja, piątek, Ostrowiec Świętokrzyski. W środku nocy, na osiedlu Rosochy, znaleziono zmarłą staruszkę. Nie mijają nawet trzy dni, kiedy ta informacja wypływa do prasy. I błyskawicznie elektryzuje odbiorców. Okazuje się, że 75-latka mogła zostać zamordowana. Najprawdopodobniej przez dwójkę swoich dorosłych dzieci. Sprawa nie jest wystarczająco pikantna? Nic bardziej mylnego. W mieszkaniu denatki znaleziono krucyfiksy, ołtarzyki i inne symbole religijne. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że chodziło o egzorcyzmy odprawiane na własną rękę. Tabloidy są w siódmym niebie. Żądna krwi publika również.
  Potyczki pomiędzy kapłanami a demonami przyciągają nie tylko brukowce.
  Ludzkie zainteresowanie tym, co nie jest do końca wyjaśnione, sięga najdawniejszych czasów. Jeszcze stosunkowo niedawno Kościół wysyłał popleczników diabła prosto na stos. Ale od czasów Świętego Oficjum oraz powszechnych polowań na czarownice wszystko się zmieniło. O świętym ogniu i trupach nie ma już mowy. W oficjalnej walce ze Złym pierwsze skrzypce grają egzorcyści. Co więcej, w czasach powszechnego dostępu do internetu i mass mediów, ich popularność stale wzrasta. Podobnie jak nakład miesięcznika "Egzorcysta". Chociaż z informacji "Polska The Times" wynika, że kapłani jednogłośnie zrezygnowali z mariażu z prasą, jest już na to za późno.

  Fałszywi łowcy demonów
  Piotr M., mężczyzna z Ostrowca Świętokrzyskiego, który zakatował własną matkę, był osobą wierzącą. Nie miał pracy, nadużywał za to alkoholu. Wcale nie przeszkadzało mu to w byciu gorliwym katolikiem. Przynajmniej tak uważali sąsiedzi 39-latka. Jak jeden mąż twierdzili, że zabójca pojawiał się w kościele codziennie, punktualnie o godz. 18. Żarliwie się modlił i przyjmował komunię świętą. Niemniej warto dodać, że nie tylko morderca jest negatywnym bohaterem tej historii. W areszcie wylądowała także jego siostra.

  Rodzina z Ostrowca Świętokrzyskiego mieszkała najpierw we czworo: ojciec, matka i dwójka ich dorosłych dzieci. Jakiś czas temu zmarł mąż staruszki. To wtedy u państwa M. zaczęły się kłopoty. Wszyscy podejrzewali, że ich dom jest nawiedzony. Z relacji prokuratury wynika, że 75-latka zwróciła się z tą sprawą nawet do miejscowego egzorcysty. Jednak ksiądz ostatecznie nie zawitał do pechowego domu na Rosochach. Później okaże się, że w jego rolę nieudolnie próbował wcielić się syn ofiary. Ale po kolei.

  Z dnia na dzień stan zdrowia staruszki pogarszał się. Chorowała m.in. na alzhaimera. Było na tyle źle, że sąsiedzi, nie widzieli pani M. poza jej mieszkaniem. Przez rok. Najprawdopodobniej całą trójkę musiała utrzymywać 38-letnia córka zatrudniona jako szwaczka. Prokuratura podejrzewa ją o nieudzielenie pomocy matce i znęcanie się nad staruszką w porozumieniu z bratem.

  Śledczy uważają jednak, że tego pechowego dnia, kiedy doszło do zbrodni, siostry Piotra nie było w domu. Pracowała. Tymczasem pijany 39-latek, po raz kolejny, próbował "wyzwolić" własną matkę od "wpływu złego ducha". Inspiracją okazały się programy telewizyjne. Mężczyzna widział m.in., jak egzorcyści przykładają do czoła egzorcyzmowanego krucyfiks. Zastosował podobny mechanizm. Używał krzyża i poił 75-latkę wodą święconą. Kiedy kobieta nie chciała wyrzec się szatana, bił ją bez opamiętania. Podczas sekcji zwłok okazało się, że staruszka miała złamaną żuchwę i żebra. Bezpośrednią przyczyną śmierci był uraz czaszkowo-mózgowy.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama