Wrocław: Kolejne zmiany na Księżu Małym

  Wrocław: Kolejne zmiany na Księżu Małym

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od przyszłego weekendu na Księżu Małym znowu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Tym razem urzędnicy zaplanowali, że odcinek ul. Katowickiej łączący się z ul. Opolską będzie dwukierunkowy.
  Obecna organizacja ruchu obowiązuje na Księży od października. Teraz na osiedla wjeżdża się ul. Katowicką, od strony ul. Opolskiej. A wyjeżdża - ul. Tarnogórską - na ul. Opolską. Wcześniej - przez kilkadziesiąt lat - było odwrotnie.

  Organizacja wprowadzona jesienią nie podobała się wielu mieszkańcom, którzy uważali że to niepotrzebne zamieszanie. Narzekali też sprzedawcy z ciągu sklepów przy ul. Chorzowskiej. Bo przez zmiany trudniej się dostać do nich samochodem i z tego powodu - jak twierdzą - stracili klientów.

  Rada osiedla Księże i handlowcy słali pisma do urzędników, aby zrobili korekty organizacji. I w końcu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przychylił się do stanowiska mieszkańców.

  - W nocy z piątku na sobotę (22/23 maja) na ulicy Katowickiej, na odcinku od Opolskiej do Chorzowskiej, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - informuje Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM.

  Dzięki temu z Katowickiej będzie można wjechać na ul. Opolską. Ale też skręcić w ulicę Chorzowską.

  Wiesław Jurasz, szef rady osiedla uważa, że wprowadzone zmiany są dobre, ale... - I tak będę się upierał, że lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Tarnogórskiej. Wystarczy ją nieco poszerzyć - mówi Jurasz.

  ZDiUM jednak takich planów nie ma.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cos mi tu smierdzi

   Wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja bym poczekal az mieszkancy zaczna korzystac z tego kierunku ruchu. Te urzedasy i rada osiedla mnie nie przekonuje. Poczekajmy 2 miesiace i zobaczymy czy bedzie lepiej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama