Ważne
  Poparzeni Kawą Trzy jadą do Wrocławia (Zobacz i posłuchaj)

  Poparzeni Kawą Trzy jadą do Wrocławia (Zobacz i posłuchaj)

  Jacek Antczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Poparzeni Kawą Trzy jadą do Wrocławia (Zobacz i posłuchaj)

  ©Leszek Gospodarczyk

  O polskim "Leningradzie", czyli kapeli rockowej stworzonej przez dziennikarzy RMF FM i Radia Zet, ich wielkim przeboju pt. "Ochu...łem" i płycie "Musculus cremaster", którą jutro pozna Wrocław, a potem cała Polska - pisze Jacek Antczak
  Poparzeni Kawą Trzy jadą do Wrocławia (Zobacz i posłuchaj)

  ©Leszek Gospodarczyk

  Przeszli do historii polskiego rocka, jeszcze zanim pomyśleli o nagraniu pierwszego utworu. Bo nikt dotąd nie miał takich konferansjerów na koncercie. Ich występ zapowiadali zgodnie (choć oddzielnie) Zbigniew Ziobro (PiS), Ryszard Kalisz (SLD), Stefan Niesiołowski (PO), Renata Beger (Samoobrona) i Wojciech Wierzejski (LPR). Zapowiedzi, nagrane na prośbę dziennikarzy-rockmanów w Sejmie, do dziś można oglądać na YouTube, w sąsiedztwie ich największego przeboju o dosadnym tytule.


  Dzięki niemu się zrodził Palikot/ aa-aa-aa-a/ Jarosław Ka...

  Ostatnio ich kawałki - szczególnie ten w rytmie ska poświęcony Jarkowi Ka - niemiłosiernie piętnują antyfani Poparzonych, czyli internauci i blogerzy udzielający się na portalach prawicowych.

  - Ciekawe, jaka będzie ich reakcja na piosenkę o prezydencie Komorowskim, która właśnie powstaje - śmieje się Roman Osica, wokalista i saksofonista zespołu Poparzeni Kawą Trzy. - Zresztą my nie rozumiemy tej krytyki, przecież utwór "Jarosław Ka" jest poświęcony Jarkowi Kretowi z TVN-u - żartuje dziennikarz śledczy RMF FM.  No to "Krtek" będzie teraz sławny. W styczniu do sklepów muzycznych trafi bowiem debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Musculus cremaster" (łacińska nazwa mięśnia dźwigającego jądra), na którą obok 13 innych piosenek (w tym czterech po rosyjsku) trafił właśnie numer z tekstem: "...pod Grunwaldem sam dowodził wojskiem/ rad udzielał Curie-Skłodowskiej/ strzelił bramkę na Wembley Anglikom/ Dzięki niemu się zrodził Palikot/ aa-aa-aa-a/ Jarosław Ka…"

  - Tak naprawdę to jedyna piosenka tak mocno kojarzona z polityką w naszym repertuarze. Ma ciekawą historię. Najpierw był utwór pt. "Dwa kartofle", ale po katastrofie smoleńskiej wycofaliśmy go z repertuaru i z internetu - opowiada Osica. - Żal nam było jednak fajnej muzyki i autor tekstu, Rafał Bryndal, napisał nowe słowa do tego podkładu - tłumaczy dziennikarz radia RMF, niespecjalnie przejmując się, że prawicowcy ochrzcili z tego powodu ich kapelę mianem "duchowych dzieci Urbana", a ich zwyzywali na forach od "POpieprzonych czekistów". Bo poglądy, tak jak charaktery, muzycy-dziennikarze z Poparzonych mają różnorakie.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo