Lubin: Prezydent Raczyński odwołał Dubińskiego

  Lubin: Prezydent Raczyński odwołał Dubińskiego

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Artur Dubiński - jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego - nie jest już likwidatorem Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej.
  Artur Dubiński

  Artur Dubiński ©Piotr Krzyżanowski

  - Prezydent odwołał go równocześnie ze stanowiska prezesa spółki Budowa Szkoły Podstawowej nr 14 - informuje Krzysztof Maj, rzecznik urzędu miasta.

  Takie są konsekwencje wyroku, który zapadł przed tygodniem przed Sądem Okręgowym w Legnicy. Utrzymano w nim w mocy wcześniejsze rozstrzygnięcie Sądu Rejonowego w Lubinie, który uznał, że zawierając niekorzystną umowę na budowę salonu samochodowego Mercedesa, Artur Dubiński działał na szkodę swej firmy.

  W styczniu 2005 roku Lubińska Spółka Inwestycyjna zobowiązała się w sześć miesięcy wybudować w Lubinie salon Mercedesa. Nie miała ani sprzętu, ani ekipy budowlanej, ani doświadczenia w realizacji budów - liczyła wyłącznie na podwykonawców.
  Inwestycja zakończyła się z poślizgiem. Na podstawie umowy diler naliczył LSI karne odsetki, a ponieważ spółka nie kwapiła się do zapłaty, skierował pozew do sądu i wyegzekwował prawie milion złotych.

  Podpis Artura Dubińskiego widnieje też pod inną kontrowersyjną umową. Szef LSI zawarł ją w 2005 roku z niemiecką spółką Womak Beta. Wspólnie mieli wybudować galerię handlową na miejskim gruncie w lubińskim Rynku. W tym celu powstała spółka Galeria Rynek z Dubińskim jako wiceprezesem.

  Inwestycja od początku szła jak po grudzie. Najpierw sprzeciwiali się jej mieszkańcy. Później konserwator zabytków odrzucał kolejne wersje projektu przedstawione przez architektów. Gdy w końcu zaakceptował ich wizję, spółka Galeria Rynek złożyła dokumenty o pozwolenie na budowę, ale nie uzyskała go ze względu na brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych.

  220 tys. złotych brutto zarobił Artur Dubiński w miejskich spółkach w 2009 rokuW efekcie kilka miesięcy temu zasypano rozgrzebaną niepotrzebnie dziurę w Rynku. Prokuratura badała sprawę Galerii Rynek po doniesieniu radnych, ale nie znalazła podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów.

  Do ubiegłego roku prezydent Robert Raczyński opierał się przed postawieniem Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej w stan likwidacji, choć radni kilkakrotnie podejmowali uchwałę w tej sprawie. Nadal istnieje też Budowa Szkoły Podstawowej nr 14, mimo że obiekt, dla którego powstała, został praktycznie zakończony i można by ją rozwiązać.

  Na razie nikt nie został powołany na opuszczone przez Artura Dubińskiego stanowiska w zarządach Budowy Szkoły Podstawowej nr 14 ani w LSI.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama