NIK o wrocławskim stadionie. Dziś poznamy wyniki kontroli

  NIK o wrocławskim stadionie. Dziś poznamy wyniki kontroli

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Spółka Wrocław 2012 - właściciel Stadionu Miejskiego na Pilczycacach - dostała dziś wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli. To dokument, o którym już pod koniec kwietnia mówił szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. Sugerował, że raport nie spodoba się władzom miasta i stadionowej spółki.
  Kontrolowani mają 21 dni, żeby ustosunkować się do zarzutów NIK. Niektóre szczegóły mają być ujawnione dziś po godz. 15, na na konferencji prasowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Izba ma zastrzeżenia m.in. do braku ostatecznego rozliczenia budowy stadionu z jego wykonawcą czyli firmą Max Boegl. Protokół opisuje też głośną sprawę imprez zorganizowanych na stadionie w lipcu 2012.

  NIK nie ujawnia treści wystąpienia. Odwołania magistratu i spółki stadionowej będą rozpatrywane przez Kolegium Izby. Może ono z ostatecznego raportu wykreślić niektóre zapisy. Dopiero ostateczna wersja raportu zostanie ujawniona.

  Na konferencji prasowej we Wrocławiu pod koniec kwietnia prezes Kwiatkowski mówił, że do magistratu i spółki zostanie przesłane wystąpienie pokontrolne. Dodał tajemniczo, że wrocławski magistrat i stadionowa spółka będą mieli zastrzeżenia do zapisów z raportu.

  Magistrat i spółka mogą zgłosić zastrzeżenia do ustaleń kontrolerów. Najczęściej - dodał prezes - takich zastrzeżeń kontrolowani nie mają. - Intuicja podpowiada mi, że w tym wypadku będzie inaczej - stwierdził Kwiatkowski, dając do zrozumienia, że Izba nie oceniła tego, co działo się na stadionie, pozytywnie. Przedmiotem kontroli była budowa wrocławskiej areny oraz jej funkcjonowanie do połowy 2013 roku.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Będzie jak z kazdym raportem NIK - skomentują i do niszczarki

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Mam zaufanie do tej instytucji tylko jest dziura ustawodawcza - jej raporty i wnioski powinny być z urzedu czymś w rodzaju aktu oskarzenia i kierowane do sądu w razie stwierdzenia przestępstw i...rozwiń całość

   Mam zaufanie do tej instytucji tylko jest dziura ustawodawcza - jej raporty i wnioski powinny być z urzedu czymś w rodzaju aktu oskarzenia i kierowane do sądu w razie stwierdzenia przestępstw i nadużyć. Niestety tak nie jest - Wrocław już kilkakrotnie drwił i kpił z raportów NIKzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czas na cele

   dw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Czas Dutkiewicza i jego swity od listopada będzie w celi


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dw jestem za

   zibi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   jak najszybciej aby nie spaprali jeszcze W-Z i Legnickiej

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama