Legnica: Areszt za grożenie posłowi

  Legnica: Areszt za grożenie posłowi

  ZYG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Poseł Adam Lipiński zadba o bezpieczeństwo swoich pracowników

  Poseł Adam Lipiński zadba o bezpieczeństwo swoich pracowników ©Piotr Krzyżanowski

  Wacław G., (66 lata) który groził, że wyśle na wózek inwalidzki legnickiego posła Adama Lipińskiego i dyrektora jego biura Krzysztofa Ślufcika dostał zarzut stosowania gróźb karalnych. Grożą za to dwa lata więzienia. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt.
  Poseł Adam Lipiński zadba o bezpieczeństwo swoich pracowników

  Poseł Adam Lipiński zadba o bezpieczeństwo swoich pracowników ©Piotr Krzyżanowski

  - Zeznawał tak chaotycznie, że trudno zrozumieć motywy jakie nim kierowały - mówi podinspektor Sławomir Masojć z legnickiej policji.

  Wczoraj poseł Adam Lipiński złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Wacława G. - Gdybym tego nie zrobił ten człowiek mógłby wyjść na wolność - wyjaśnia poseł Lipiński. - Z tego co się dowiedziałem ten człowiek jest niebezpieczny. A ja muszę dbać o bezpieczeństwo moich pracowników.
  Poseł zapowiedział, że w swoim legnickim biurze założy monitoring, a także zainstaluje szybkie łącze z policją.

  Wacław G. we wtorek pracownicom biura powiedział, że wyśle na wózek inwalidzki posła i dyrektora biura. Został zatrzymany w środę na legnickim dworcu PKS. W kieszeni miał żyletkę, kamień i ulotki wyborcze. Jak się dowiedzieliśmy Wacław G. ma problemy psychiczne. Jest agresywny. Zdarzało mu się pobić sąsiadów.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dożywocie dla Wacława G.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   "Gdybym tego nie zrobił ten człowiek mógłby wyjść na wolność - wyjaśnia poseł Lipiński. - Z tego co się dowiedziałem ten człowiek jest niebezpieczny. A ja muszę dbać o bezpieczeństwo moich...rozwiń całość

   "Gdybym tego nie zrobił ten człowiek mógłby wyjść na wolność - wyjaśnia poseł Lipiński. - Z tego co się dowiedziałem ten człowiek jest niebezpieczny. A ja muszę dbać o bezpieczeństwo moich pracowników." Myślę, że teraz sąd powinien stanąć na wysokości zadania i skazać Wacława G. na dożywocie, bo inaczej wyjdzie za 2 lata albo i wcześniej, i co wtedy zrobi biedny poseł; oby wówczas już nie. Skandalem będzie jeśli policja zgodzi się na jakieś ekstra łącze z biurem poselskim tego, czy innego polityka. Każdemu należy się takie samo bezpieczeństwo, takie samo leczenie i taki sam dostęp do oświaty. Proponuję panu Lipińskiemu, aby zajrzał do Konstytucji RP. Jeśli chce, może założyć sobie szybkie łącze z firmą ochroniarską. Ostatecznie na prowadzenie swoich biur z naszych podatków dostaje ciężkie pieniądze - kilkakrotnie większe, niż pomoc od państwa dla powodzian, którym woda zniszczyła domy i dorobek całego życia. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cwaniak

   OkO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Gość który coś tam groził chciał po prostu dostać się na zimę do galer.Jakoś trzeba przezimować w ciepłej i nie głodnej celi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POSEŁ LIPIŃSKI

   JOZEK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   CZY TO TEN PAN PRZEBYWAŁ SAM NA SAM Z PANIĄ RENATKĄ? CO NA TO PAN BŁASZCZAK?BYŁA AFERA CZY NIE ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   „Podatkowe łatanie budżetu

   podaj dalej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   "Sprawdź, ile zabierze ci rząd” wpisz do wyszukiwarki i miłej lektury

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo