Wrocław: Legendarni Swans wystąpią dziś w Firleju

  Wrocław: Legendarni Swans wystąpią dziś w Firleju

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po rozpadzie w 1997 r. związku pary muzyków - Michaela Giry oraz wokalistki, pianistki i kompozytorki Jarboe, zespół Swans zawiesił działalność na ponad trzynaście lat. Tegoroczna reaktywacja "Łabędzi" - już bez Jarboe - jest dla fanów grupy wielkim wydarzeniem.

  Legendarny nowojorski skład, który zadebiutował w 1983 r. albumem "Filth", od początku nie stronił od muzycznych eksperymentów. Wywodzący się z nowej fali zespół, będący częścią post punkowego ruchu, dziś stawiany jest w jednym szeregu z innymi weteranami - grupą Sonic Youth. W tym roku muzycy wydali krążek "My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky" i będą go promować na dwóch koncertach w Polsce. Z pierwszego składu grupy przyjedzie do nas dwóch muzyków: Michael Gira i Norman Westberg. Jutro o godz. 20 Swans zagrają we wrocławskim klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56). Dzień później wystąpią w Warszawie.

  Amerykanie pojawią się we Wrocławiu w składzie: Michael Gira (gitara i wokal), Norman Westberg (gitara), Christoph Hahn (gitara), Phil Puleo (perkusja), Chris Pravdica (bas) i Thor Harris (perkusja, elektronika). Bilety na koncert kosztują 95 i 110 zł.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo