Wałbrzych: Wymyślił bombę, bo nie chciał iść do pracy

  Wałbrzych: Wymyślił bombę, bo nie chciał iść do pracy

  Paweł Gołębiowski, Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Archiwum

  Do 2 lat więzienia grozi wałbrzyszaninowi, który wszczął fałszywy alarm. "Bomby" szukali policjanci z Wałbrzycha, Dzierżoniowa i Wrocławia.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Archiwum

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę, który poinformował przedstawicieli firmy transportowej dowożącej pracowników do fabryk w Biskupicach Podgórnych, że "wysadzi w powietrze jej autobusy". Policjanci powiadomieni przez firmę zaczęli natychmiast sprawdzać samochody. Do akcji wkroczyły policyjne grupy rozpoznania minersko - pirotechnicznego z Wałbrzycha, Dzierżoniowa.
  Musiały skontrolować aż 20 autobusów. Natomiast odział antyterrorystyczny policji z Wrocławia kolejnych 11, które parkują w Biskupicach Podgórnych. Na szczęście ładunków wybuchowych w pojazdach nie znaleziono.

  Policja szybko również ustaliła, ze sprawcą alarmu bombowego jest 33-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Dzień wcześniej hucznie świętował swoje urodziny, suto zakrapiane alkoholem. Dlatego miał wielki problem z tym, by następnego dnia dojechać do pracy w Biskupicach Podgórnych na pierwszą zmianę. Wpadł więc na pomysł, by sparaliżować ruch autobusów, którymi dowożeni są pracownicy do funkcjonujących tam fabryk. Tym sposobem jego nieobecność w pracy zostałaby usprawiedliwiona.

  - Za wszczęcie fałszywego alarmu bombowego, mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia - mówi Magdalena Korościk z biura prasowego wałbrzyskiej policji. - Będzie on również musiał pokryć z własnej kieszeni koszt całej akcji z udziałem policji. To kwota około 30-40 tysięcy złotych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo