Świdnica: Śnieg wywożą nad rzekę

  Świdnica: Śnieg wywożą nad rzekę

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od wczoraj z centrum Świdnicy wywożony jest śnieg. Służby miejskie doszły bowiem do wniosku, że to jedyny sposób na pozbycie się z chodników ogromnej ilości białej substancji, która nagromadziła się tu przez ostanie dwa tygodnie. Śnieg wywrotkami jest przewożony nad rzekę. Dokładnie oczyszczony zostanie Rynek i główne przejście na ulicy Łukowej.
  Na świdnickich jezdniach rozsypano już ponad 125 ton soli. Poza tym na chodnikach zastosowano po raz pierwszy keramzyt. Ponad 8 ton tego drogiego materiału pomogło lepiej niż piasek w walce ze śliską nawierzchnią. Miasto przez tydzień na zimowe utrzymanie dróg wydało ze swojego budżetu blisko 350 tys. zł.

  Za darmo natomiast przejścia dla pieszych w obrębie starego miasta odśnieżają skazani z Aresztu Śledczego w Świdnicy. O dodatkowe ręce do pracy poprosił urząd miejski. Osadzeni chętnie zgłaszają się do nieodpłatnych prac, bo mogą wyjść na zewnątrz i jak twierdzą, poczuć się potrzebnymi. A co dla nich jeszcze ważniejsze, za kilka dni pracy mają szansę na tzw. nagrodę regulaminową, czyli np. dzień przepustki.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chemia do rzeki!!!

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 14

   czy to oznacza, że te wszystki związki chemiczne trafią do bezpośrednio do rzeki? Brawo!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zimowe sprzątanie

   malko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   A dlaczego tylko w Świdnicy wykorzystuje się do odśnieżania więźniów? Czy władze Wrocławia nie mogą zastosować podobnego rozwiązania? Bo przecież, jak widać, władze Wrocławia zima znów zaskoczyła i...rozwiń całość

   A dlaczego tylko w Świdnicy wykorzystuje się do odśnieżania więźniów? Czy władze Wrocławia nie mogą zastosować podobnego rozwiązania? Bo przecież, jak widać, władze Wrocławia zima znów zaskoczyła i organizacyjnie się te władze się pogubiły. Z egzekwowania odśnieżania pała dla magistratu!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama