Menu Region

W Lubomierzu rusza Festiwal Filmów Komediowych

W Lubomierzu rusza Festiwal Filmów Komediowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

ALKA

Prześlij Drukuj
Będą projekcje, koncerty i oczywiście bitwa na torty!
W piątek w Lubomierzu, niewielkiej miejscowości niedaleko Jeleniej Góry, rozpoczyna się XII Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych.

Widzowie obejrzą prawie 100 filmów - na kinomanów czekają dziesiątki polskich komedii. Chętni będą bić się na torty (to najbardziej oryginalna część lubomierskiej imprezy) i bawić na koncertach gwiazd.

- Pokonaliśmy piętrzące się jeszcze niedawno trudności - cieszy się Jadwiga Sieniuć, prezes Stowarzyszenia Miłośników Filmów Komediowych, główny organizator festiwalu.

- Największą bolączką przy organizacji tegorocznej edycji były trudności z pozyskaniem sponsorów, a także mała ilość wolontariuszy - dodaje. Ale jest dobrej myśli i wierzy, że zabawa będzie przednia, a duchy Kargula oraz Pawlaka będą czuwać na festiwalem. Bo w końcu to właśnie Lubomierz był planem zdjęciowym słynnej komedii "Sami swoi".

Do Lubomierza przyjedzie wielu popularnych aktorów, m.in. Andrzej Grabowski, Maciej Stuhr i Joanna Trzepiecińska, która wystąpi 16 sierpnia o godz. 19 z recitalem aktorskim.

Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na piątek. O godz. 19 zabrzmią trąby orkiestry dętej Elektrowni Turów, potem część oficjalna i na zakończenie o godz. 21 występ Pawła Kukiza z zespołem Piersi.
Na sobotę dla odważnych przygotowano torty, czyli słodką amunicję. Bitwa rozegra się o godz. 15 na boisku szkolnym. Trzeba po niej szybko się przebrać, by zdążyć na tradycyjny turniej komediowy Filmowcy kontra Swojaki oraz występy kabaretowe. Na niedzielne zakończenie Filharmonia Dolnośląska zagra o godz. 20.30 przeboje muzyki filmowej.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się