Mała Europa w Parku Staromiejskim. Obchody Dnia Europy 9...

  Mała Europa w Parku Staromiejskim. Obchody Dnia Europy 9 maja (PROGRAM)

  Joanna Karwecka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W rocznicę podpisania deklaracji Schumana (1950 r.), która doprowadziła do utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, obchodzony jest Dzień Europejczyka. Wrocławianie będą świętować w Parku Staromiejskim. Stanie tam miasteczko namiotowe, w którym będzie można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat Unii Europejskiej oraz najbliższych wyborów.
  Od 11 do 15 maja 2014 r. także w Parku Staromiejskim prowadzone będą zapisy na grę miejską. Uczestnicy otrzymają pakiet startowy i wezmą Wrocław oraz kraje Unii Europejskiej pod lupę. Odwiedzą Dzielnicę Czterech Świątyń, odwiedzą Ossolineum, zatańczą przed Operą. Wielki finał w Domu Europy. Do wygrania przewodniki po krajach europejskich i nagrody niespodzianki

  Między 11 a 16 maja po Wrocławiu będzie jeździł kolorowy tramwaj europejski.
  Jego pasażerami będą uczestnicy programu Erasmus. Ich zadaniem jest przybliżyć wrocławianom kulturę swoich krajów. Będzie to okazja, aby poćwiczyć języki obce, a także dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania Unii Europejskiej i jej struktur. Informacji będą udzielali wolontariusze z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Wrocław.

  Pierwszy postój tramwaju przewidziany jest na godzinę 10:45 na przystanku Opera. Następnie tramwaj będzie zatrzymywał się tam co godzinę i postoi przez 15 minut. Wolontariusze będą rozdawali ulotki informacyjne Komisji europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Wstęp do tramwaju jest wolny, można nim będzie podjechać do Parku Staromiejskiego.

  A o godz. 14 w Domu Europy przy ulicy Widok 10 początek debaty „Kogo obchodzi Europa”. Debata prowadzona będzie przez Hansa Munda z inicjatywy społecznej Rock the Union, po angielsku z tłumaczeniem na polski, wstęp wolny. Hans Munda jest inicjatorem akcji „Rock the Union”, której celem jest upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej i zaktywizowanie Europejczyków do udziału w najbliższych wyborach.

  Dzień Europy organizuje we Wrocławiu już po raz trzeci Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej wraz z Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego. Tegoroczne wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Wrocław.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   konrad47

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Idźcie 25 maja na wybory do europarlamentu i zagłosujcie na Prawo i Sprawiedliwość.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A w czym oni są lepsi

   pytam_bo_nie_wiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   od całej reszty tych złodziei?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "będzie można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat Unii Europejskiej"

   Realista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czy będzie można dowiedzieć się jak wystąpić z UE?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama