Ważne
  Wojewoda oskarża ekologów o przestępstwo

  Wojewoda oskarża ekologów o przestępstwo

  Eliza Głowicka, Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju popełniła przestępstwo. Tak twierdzi wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec.
  Jego zdaniem doszło do niego przy realizacji unijnego projektu, dotyczącego wytyczania międzynarodowego szlaku rowerowego.

  Dlatego we wtorek wojewoda skierował do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. To efekt kontroli pracowników urzędu wojewódzkiego. Lista zarzutów jest długa. Urzędnicy twierdzą, że fundacja dopuściła się oszustwa, fałszowania dokumentów, a nawet kradzieży.

  W jaki sposób do tego doszło? Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju między innymi w niewłaściwy sposób miała wydać około 200 tys. złotych, źle oznakowała ścieżkę rowerową, wydała płatny przewodnik, czego nie przewidywał projekt, oraz nierzetelnie prowadziła księgi rachunkowe.

  Mirosław Ziajka, dyrektor wydziału zarządzania funduszami europejskimi w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim zapowiada, że Fundacja będzie musiała zwrócić pieniądze.
  Przedstawiciele Fundacji są zaskoczeni.
  - Projekt był realizowany przez 2 lata. W tym czasie przeszliśmy wiele kontroli i nie pojawiły się żadne problemy - twierdzi Monika Onyszkiewicz, wiceprezes Ekorozwoju. - Nie mamy sobie nic do zarzucenia. Wszystko było realizowane zgodnie z prawem.

  Monika Onyszkiewicz wyjaśnia, że DUW już po zakończeniu prac zgłosił zastrzeżenia, ale Fundacja odpowiedziała na nie w terminie.
  Fundacja zapowiada, że do najnowszych zarzutów ustosunkuje się przed końcem sierpnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo