Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Google znów będzie fotografował wrocławskie ulice. Szykuje się aktualizacja map

Agata Wojciechowska
Auto Google Street View na ulicach Wrocławia i Legnicy
Auto Google Street View na ulicach Wrocławia i Legnicy fot. Polskapresse
W połowie maja samochody Google Street View mają wyjechać z parkingów, by fotografować polskie miasta. Będą to robić do września. Auta z kamerami na wysięgnikach pojawią się także we Wrocławiu i w Legnicy. Można się ich spodziewać na wrocławskich ulicach po 13 maja.

Na razie nie wiadomo jeszcze, które ulice we Wrocławiu i w Legnicy zostaną sfotografowane.

- Każdy zespół indywidualnie układa sobie optymalną trasę ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, które jeszcze nie znalazły się w Google Street View - mówi Elżbieta Różalska, odpowiedzialna za informacje dotyczące projektu. - Dojeżdżając np. do obrzeży, zrobione zostaną także zdjęcia całej trasy dojazdowej. Stąd też niektóre ulice doczekają się aktualizacji w Street View - dodaje.

To, czy będą robione zdjęcia, zależy także od pogody. Zespół nie fotografuje, jeśli pada deszcz. Trasy mogą ulec zmianie także przez remonty ulic.

Twarze przechodniów i tablice rejestracyjne są zamazywane przy wgrywaniu zdjęć. Jeśli jednak znajdziecie się na Street View z niewyjściową miną czy w dwuznacznej sytuacji, możecie poprosić Google o usunięcie zdjęcia. Wystarczy kliknąć link “Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu ze zdjęciem.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a także tysiące miejsc z całej Polski.

W ciągu ostatnich  lat  zaprojektowano wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na mapach Google. Najnowszy model samochodów Street View jest wyposażony w aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D. Aby zrobić zdjęcia w trudno dostępnych miejscach były potrzebne specjalnie przygotowane do tego pojazdy: trójkołowiec Trike, rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych, wózek Trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach i lawiruje pomiędzy rzeźbami, skuter śnieżny Snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem Tripod, pomocny przy robieniu zdjęć wnętrzom firm, a także plecak Trekker, po raz pierwszy użyty w czasie pieszych wędrówek po Wielkim Kanionie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska