Wrocław: 190 ochotników w Narodowych Siłach Rezerwowych

  Wrocław: 190 ochotników w Narodowych Siłach Rezerwowych

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: 190 ochotników w Narodowych Siłach Rezerwowych
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

  190 ochotników zasili szeregi Narodowych Sił Rezerwowych. Dziś i jutro wypełniają oni dokumenty w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.
  Tych 190 ochotników nigdy wcześniej nie pełniło jakiegokolwiek rodzaju czynnej służby wojskowej. Z dniem przybycia do jednostki stają się elewami. Przez cztery miesiące będą się szkolić najpierw w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, a potem w Ośrodku Szkolenia Specjalistów.

  Każda osoba, która zgłosi się do odbycia służby, musi dopełnić formalności na przygotowanych stanowiskach. Po przejściu tzw. „ścieżki wcielenia”, wszyscy kandydaci zostają zakwaterowani w pododdziałach oraz poznają swoich bezpośrednich przełożonych.


  W pierwszym tygodniu zapoznają się z obiektami wrocławskiego centrum, regulaminami obowiązującymi w Wojsku Polskim, przeszkoleni zostaną w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy oraz ochrony przeciwpożarowej. Uczestniczyć będą również w zajęciach z wychowania fizycznego.

  Szkolenie elewów zakończy się egzaminem, którego pozytywny wynik może skutkować nadaniem przydziału kryzysowego w jednostkach wojskowych, w których mają pełnić służbę w ramach Narodowych Sił Rezerwowych na podstawie kontraktu.

  Od października 2010 roku wrocławskie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu na 12 turnusach służby przygotowawczej przeszkoliło do tej pory 2713 żołnierzy (w tym 378 kobiet).

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieroby

   marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   banda nierobow ktorzy zamiast uczyc sie i uczciwie pracowac wola pasc swoje brzuchy do konca zycia na garnuszku panstwa ... dobrze, ze to juz nie te czasy i 95% z nich zmarnuje tam 3 miesiace zycia...rozwiń całość

   banda nierobow ktorzy zamiast uczyc sie i uczciwie pracowac wola pasc swoje brzuchy do konca zycia na garnuszku panstwa ... dobrze, ze to juz nie te czasy i 95% z nich zmarnuje tam 3 miesiace zycia i poczuje jak to jest byc wydymanym bez mydla :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kpr.rez

   ŻW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   hehe NSR dla naiwnych albo nawiedzonych. Tym pierwszym naobiecywano że jeżeli będą dobrzy i poczekaja to z czasem zostana zawodowymi TOTALNA BZDURA I BAJKA. Tylko naiwny uwierzy dlatego 99.9% to...rozwiń całość

   hehe NSR dla naiwnych albo nawiedzonych. Tym pierwszym naobiecywano że jeżeli będą dobrzy i poczekaja to z czasem zostana zawodowymi TOTALNA BZDURA I BAJKA. Tylko naiwny uwierzy dlatego 99.9% to przyjezdni z rejonów gdzie bezrobocie jest 70% hehe. Myslą a nóż się uda. Tylko że się nie uda bo na ewntualne stanowisko zawodowego/kontraktowego czekają już synkowie co maja w sztabie ciocie, wujka, itp etc.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo młodzież

   dziadek :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   witamy w mundurze! Oby Wam łzy z bólu po plecach spływały.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama