Karkonosze: Zamykają szlaki w Parku Narodowym

  Karkonosze: Zamykają szlaki w Parku Narodowym

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Karkonoski Park Narodowy zamknął kolejne szlaki. Powodem są bardzo złe warunki panujące w górach. Jest ślisko, a na dodatek miejscami tworzą się zaspy śnieżne. Temperatura sięga około minus 5 stopni. Trzeba bardzo uważać.
  Wczoraj na okres zimy zamknięty został odcinek szlaku turystycznego od schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte). Turyści mogą wędrować trasą zimową, która jest oznaczona tyczkami. Nieczynne są także dwa inne odcinki: od schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem (znaki zielone) oraz z odcinka szlaku zielonego (Ścieżka nad Reglami) od górnej stacji kolei linowej na Szrenicę do Mokrej Przełęczy.

  Wcześniej zamknięto odcinek szlaku żółtego od schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar na Kopę, odcinek szlaku czerwonego prowadzący przez Kocioł Łomniczki - od schroniska Nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski - oraz odcinek szlaku niebieskiego w Kotle Małego Stawu od Domku Myśliwskiego KPN do schroniska Samotnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama