Andrzej Szawan z PSL będzie starostą wrocławskim

  Andrzej Szawan z PSL będzie starostą wrocławskim

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  To już pewne: 34-letni Andrzej Szawan, były wicewójt w gminie Żórawina z Polskiego Stronnictwa Ludowego, zostanie w piątek starostą wrocławskim.
  Ludowcom, którzy zdobyli pięć mandatów w radzie powiatu, gdzie jest 23 radnych, przypadło także inne prestiżowe stanowisko. Tydzień temu na pierwszej sesji rady jej szefem został 33-letni Michał Trębacz.

  Mimo podpisanej już umowy koalicyjnej między PO - PSL - SLD, Trębacz nie chce zdradzić, kto został rekomendowany do zarządu powiatu. - Zdecydują o tym radni w tajnym głosowaniu - podkreśla szef rady.

  Dzisiaj wiadomo też, że wicestarostą zostanie związany z SLD Jerzy Fitek, który przez trzy kadencje kierował gminą Święta Katarzyna (pod jego rządami w styczniu tego roku zmieniła ona nazwę na Siechnice, a wójt stał się burmistrzem). Fitek zrezygnował z walki o najważniejszy fotel w gminie. Jeszcze przed wyborami przyznał nam, że widziałby się za biurkiem starosty.

  O porozumienie z Polskim Stronnictwem Ludowym zabiegał także Komitet Wyborców Porozumienie dla Powiatu. Kojarzony z Rafałem Dutkiewiczem dotychczasowy starosta Andrzej Wąsik dzięki takiej koalicji mógłby utrzymać stanowisko. Nic z tego jednak nie wyszło. Porozumienie dla Powiatu z 9 radnymi stanie się opozycją. - Inaczej być nie mogło, bo w sejmiku współpracujemy z ludowcami i lewicą - przyznaje jeden z działaczy Platformy.

  Powiat wrocławski to, po sejmiku, kolejny samorząd, na którego wpływ stracił Dutkiewicz. W sejmiku dolnośląskim, gdzie jego komitet wyborczy wprowadził 9 radnych, nie udało mu się przekonać do siebie SLD.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   abc polityki

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 56

   trębacz - czy to nie kierowca w urzedzie marszałkowskim?.....żenada

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba rozumieć znaczenie słów

   bertsi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 46

   Aby coś tracić trzeba to najpierw posiadać. Tak Dudkiewicz stracił wpływy w powiecie wrocławskim, jak Pani Magdalena Kozioł stanowisko redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama