Grozili mężczyźnie śmiercią, a jego 13-letniej córce...

  Grozili mężczyźnie śmiercią, a jego 13-letniej córce gwałtem. Mogą trafić do więzienia na 3 lata

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Grożenie śmiercią, pobiciem i gwałtem, wysyłanie sms-ów z groźbami - pod takimi zarzutami zatrzymano dwóch mężczyzn z powiatu wołowskiego. Ten zarzut nosi miano stalkingu, czyli nagabywania i prześladowania. Ofiarą padł mieszkaniec powiatu trzebnickiego i jego 13-letnia córka. Sprawcy grozili im śmiercią, a 13-latce także gwałtem. Nękali ją też sms-ami. Za stalking grozi do 3 lat więzienia.
  Pod zarzutem stosowania gróźb karalnych, nagabywania i prześladowania zatrzymano 57-letniego mężczyznę i jego 23-letniego wspólnika. – Funkcjonariusze z Trzebnicy od mieszkańca powiatu trzebnickiego otrzymali informację, że zarówno jemu i jego 13-letniej córce telefonicznie grożono pozbawieniem życia, pobiciem oraz zgwałceniem. Ponadto dzwoniący nękał sms-ami dziewczynkę - relacjonuje asp. sztab Iwona Mazur z KPP w Trzebnicy.


  Mężczyzn udało się namierzyć i zatrzymać przy współpracy policji z Wołowa. Jak ustalili funkcjonariusze, 57- letni mieszkaniec powiatu wołowskiego namawiał swojego wspólnika, 23-latka, do dzwonienia i grożenia poszkodowanemu mężczyźnie i jego córce.

  – Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o zastosowaniu wobec 57-latka tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego z zatrzymanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakaz zbliżania się do poszkodowanych. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - informuje asp. sztab Iwona Mazur.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama