Wybory do europarlamentu 2014: Janusz Korwin-Mikke czarnym...

  Wybory do europarlamentu 2014: Janusz Korwin-Mikke czarnym koniem wyborów?

  Joanna Miziołek

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nowa Prawica, partia totalnej destrukcji, jak mówią o niej politycy PiS, w sondażach przekracza próg wyborczy. Czy zdobędzie mandaty do Parlamentu Europejskiego?
  Janusz Korwin-Mikke oświadczył, że Nowa Prawica wzywa władze III RP, aby nie mieszały się w konflikt na Ukrainie

  Janusz Korwin-Mikke oświadczył, że Nowa Prawica wzywa władze III RP, aby nie mieszały się w konflikt na Ukrainie ©Małgorzata Genca/Polskapresse

  To partia totalnej destrukcji - mówi Jarosław Zieliński z PiS. - Nie przywiązywałbym się do ostatnich badań - dodaje Paweł Olszewski z PO. To reakcje na ostatnie sondaże, które pokazują wzrost poparcia dla Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

  Jego partia w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS Homo Homini dla RMF FM przekracza próg wyborczy i zyskuje wynik 6,2 proc., a to niejedyne badanie, w którym występuje taki trend. Tak duże poparcie zaskakuje, bo sam Janusz Korwin--Mikke głosi bardzo radykalne hasła.

  - Kowin-Mikke chciałby, żebyśmy wrócili do epoki kamienie łupanego, gdzie każdy będzie musiał sobie radzić maczetą.
  Mówi: nie płaćcie podatków, płaćcie sami za wszystko - mówi Jarosław Zieliński. Jego zdaniem takie hasła mogą przekonywać młodych ludzi, którzy z przewrotności i przekory mówią, że zagłosują na Korwin-Mikkego. A tej trzeba dużo, aby zrozumieć choćby ostatnie oświadczenie lidera Nowej Prawicy dotyczące Ukrainy: "We wschodniej i południowej Ukrainie wrze. Odpowiedzialny za to jest niewątpliwie prezydent Federacji Rosyjskiej. W sprawie Krymu postąpił słusznie, osiągnął sukces - i najwyraźniej uznał, że może teraz wyciągnąć jakieś dodatkowe korzyści" - pisze Janusz Korwin-Mikke. I dalej: "Nikt nie chciał umierać za Wolne Miasto Gdańsk, gdy 90 proc. jego mieszkańców chciało przyłączenia do III Rzeszy - i nikt nie chce umierać za Autonomiczną Republikę Krymu, gdzie 95 proc. głosujących chciało przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Gdy jednak III Rzesza zaatakowała Polskę, niechętne wojnie państwa Zachodu jednak wojnę wypowiedziały". Na koniec kwituje, że Kongres Nowej Prawicy wzywa władze III RP, by nie mieszały się w ten konflikt: "Żadne z państw NATO nie zostało przez nikogo zaatakowane, nie mamy więc żadnych zobowiązań traktatowych - i nie mamy interesu, by wtrącać się w wewnętrzne sprawy naszego sąsiada. To nie nasza wojna".

  Cały program KNP składa z dziesięciu bardzo ogólnych haseł, dotyczących głównie wolności gospodarczej. Partia podsumowuje go jednym zdaniem "Chcemy zbudować społeczeństwo wolnego wyboru!". Korwin-Mikke słynie z niewybrednych ataków na niepełnosprawnych, których sam nazywa inwalidami. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" mówi, że każdy normalny człowiek, jeśli ma jakieś kalectwo, to stara się je jakoś ukryć. Co gorsza, podczas rozmowy zaczął drwić z dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Korwin-Mikke najchętniej pozamykałby je w odosobnieniu i zakazał prowadzenia klas czy szkół integracyjnych, bo według niego to szkodzi zdrowym dzieciom: - Jak z takiego dziecka, któremu każe się traktować poważnie debili, może wyrosnąć normalny człowiek? Normalny chłopiec, jak widzi kretyna, to się śmieje i kpi - mówił."Korwin-Mikke chciałby, żebyśmy wrócili do epoki kamienia łupanego, gdzie każdy będzie musiał sobie radzić maczetą"

  Janusz Korwin-Mikke atakuje także polityków Platformy. Po tym jak Sławomir Nitras i Tomasz Tomczykiewicz zdradzili, że w jednej z restauracji Korwin-Mikke miał pić piwo "z gwinta" i nie zapłacił za siebie rachunku, lider Nowej Prawicy napisał na Facebooku, że Tomczykiewicz dopuścił się "gwałtu na kelnerce", a Nitras miał być "zajęty pewnym rudym kelnerem" podczas wspólnego pobytu w restauracji.

  Pojawiały się informacje, że Tomczykiewicz pozwie kandydata na europosła, ale ostatecznie tak się nie stało. Polityk PO wydał jedynie oświadczenie, w którym napisał m.in., że "jest niedopuszczalne i bulwersujące, aby w dyskursie politycznym pomawianie o gwałt było przedmiotem żartów bądź zbijania politycznego kapitału (...). Ostatecznie, w wyniku postawionego przeze mnie ultimatum, pan Korwin-Mikke przyznał, że całą historię zmyślił. Dlatego nie złożę pozwu przeciwko niemu". Rzeczywiście Korwin-Mikke po "ultimatum" Tomczykiewicza przyznał, że mówiąc o "zgwałceniu kelnerki", zwyczajnie żartował. Jak stwierdził, było w tym tyle prawdy, co w słowach o tym, że nie zapłacił rachunku czy pił alkohol w niewłaściwy sposób.

  A ostatnio w rozmowie z "Rzeczpospolitą" tłumaczył, że to wyborcy muszą nauczyć się myśleć tak jak on, a nie on musi dostosować się do wyborców. - Jeśli ja się dostosuję do ludzi, to nie zmienię Polski, a chciałbym ją zmienić - stwierdził.

  Teraz Nowa Prawica rusza do wyborów pod kryptonimem WOLF. Który tak rozszyfrowuje Jacek Wilk z Nowej Prawicy. W jak wyśmiewanie i wytykanie unijnych absurdów. O jak obserwowanie polskiego rządu, jak obstrukcja nowego unijnego prawa. L jak likwidacja zbędnych unijnych przepisów. F jak "fsadzanie" do więzienia skorumpowanych polityków. - Jesteśmy zagrożeniem dla obecnego establishmentu - przekonywał prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. Jak dodał, celem jego ugrupowania jest dokonanie kontrrewolucji i radykalna zmiana tego, co jest, czyli powrót do normalności. Czy ta "normalność" dostanie się do Parlamentu Europejskiego? - Od pewnego czasu w sondażach Nowa Prawica przekracza 5-proc. próg wyborczy. Ale ostatecznie te 5 proc. nigdy nie głosuje - przekonuje Jarosław Zieliński z PiS.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciąg dalszy kampani nienawiści

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 2

   Widać jak bardzo na sznurku władzy są nasze media. Cytowane są niepoważne postacie, wiadomo, iż zrobią wszystko by zdeskredytować JKM, przytaczają mu nie jego słowa.

   Jeśli chcemy być być zamożni...rozwiń całość

   Widać jak bardzo na sznurku władzy są nasze media. Cytowane są niepoważne postacie, wiadomo, iż zrobią wszystko by zdeskredytować JKM, przytaczają mu nie jego słowa.

   Jeśli chcemy być być zamożni jak Singapur (najbogatsze państwo swiata per obywatel), iść drogą Korei Południowej czy Japonii (w przeszłości) oraz częsciowo - Chińskiej R.Lud.- po prostu musimy robić to co one; one miały swoich JKMów i szły tą drogą więc gadanie, że to utopia itp. to kłamstwo w żywe oczy. W interesie państw osciennych oraz naszych "elit" jest byśmy ciągle pozostawali biedni i skrępowani przepisami i biurokracją. Dzięki temu m.in. łatwiej utrzymać władzę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   konrad47

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 117

   Tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korwin Mikke

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 74

   Korwin Mikke to ciekawa postać. Mówi dużo prady i obnaża wady Europy. problem z nim jest taki, że jęsli rządziłby samodzielnie Polska stałaby się krajem strasznym. Wspomnę tylko o tym, że po...rozwiń całość

   Korwin Mikke to ciekawa postać. Mówi dużo prady i obnaża wady Europy. problem z nim jest taki, że jęsli rządziłby samodzielnie Polska stałaby się krajem strasznym. Wspomnę tylko o tym, że po uliicach biegałyby bandy wyrostków z bronią palną.

   http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?8,9257
   A to ciekawe spostrzeżenia Mikke na temat Niemców.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wynik JKM

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 107

   świadczy o tym do jakiego stopnia społeczeństwo zidiociało.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   „Europa konkurujących ze sobą krajów"

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 50

   „Europa konkurujących ze sobą krajów ma szansę przeciwstawić się innym światowym mocarstwom.” Tak? To dlaczego USA nie podzieliły się na 50 „konkurujących ze sobą krajów“ tylko stworzyły Stany...rozwiń całość

   „Europa konkurujących ze sobą krajów ma szansę przeciwstawić się innym światowym mocarstwom.” Tak? To dlaczego USA nie podzieliły się na 50 „konkurujących ze sobą krajów“ tylko stworzyły Stany Zjednoczone? Czyli na wzór USA zróbmy USE (United States of Europe, Stany Zjednoczone Europy) i też będziemy silni jednością. Brak niezależnych (narodowych) państw to brak wojen.

   Co byłoby z USA gdyby powstało tam też pół setki niezależnych państw, zamiast federalnego państwa z 50-ma stanami? Zapewne wielokrotnie toczyłyby ze sobą krwawe wojny. Oczywiście nie chodzi o to aby likwidować istniejące państwa siłowo ale aby inegrowały się one dobrowolnie w oparciu o demokratyczne systemy prawa. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Europa i Ameryka nie da się, patrz USSR

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 1

   Nie dostrzegasz ze z Europy tego sie nie da zrobic, bo masz tu multum narodów które są u siebie i czują potrzebę samostanowienia, czego nie da sie zmienic maczetą, ani internetem i globalizacją. W...rozwiń całość

   Nie dostrzegasz ze z Europy tego sie nie da zrobic, bo masz tu multum narodów które są u siebie i czują potrzebę samostanowienia, czego nie da sie zmienic maczetą, ani internetem i globalizacją. W Ameryce mógł powstac naród poniewaz ci co tam jadą jadą do hegemona, spadkobiercy brytyjczyków - rządu amerykanskiego itd. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama