Warsztaty dla młodych reporterów

  Warsztaty dla młodych reporterów

  Małgorzata Gradkowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Gazety szkolne to nie przeżytek, a każdy, komu się wydawało, że uczniowie ich już nie robią, jest w błędzie!
  Uczniowie chcą robić gazety dla siebie i swoich kolegów i korzystać przy tym z najnowocześniejszych narzędzi - w ciągu kilku tygodni na naszej platformie internetowej Junior Media zarejestrowało się ponad 700 szkolnych redakcji. Aby to zrobić, uczniowie musieli wcześniej zorganizować redakcję na wzór profesjonalnych gazet, wyłonić spośród siebie redaktora naczelnego i osoby odpowiedzialne za poszczególne części gazety, a także nakłonić nauczyciela, by został ich opiekunem i zarejestrował ich na www.juniormedia.pl.

  Na platformie pojawiły się już pierwsze efekty ich pracy. Można tam znaleźć i przejrzeć kilkadziesiąt zredagowanych już listopadowych wydań szkolnych gazet z całej Polski. A tego, jak organizować pracę redakcji, zbierać materiały, redagować teksty, szkolni redaktorzy mogą się uczyć na Warsztatach Dziennikarskich Junior Media, prowadzonych przez regionalne redakcje Polskapresse. Na pytania o to, jak zrobić dobre zdjęcie, jak zadać pytanie, by rozmówca chciał na nie odpowiedzieć, jak zbierać materiały do reportażu, odpowiadają na warsztatach dziennikarze, którzy na co dzień robią gazetę.

  Takie warsztaty odbyły się już w Poznaniu - zorganizowała je redakcja "Głosu Wielkopolskiego". Zainteresowanie nimi przeszło nasze oczekiwania! Jutro - 8 grudnia, organizuje je "Gazeta Wrocławska", a 9 i 10 grudnia do Sosnowca zaprasza młodych dziennikarzy "Dziennik Zachodni". Z kolei 14 grudnia swoje umiejętności poszerzać będą pomorscy uczniowie, na spotkaniu zorganizowanym przez "Dziennik Bałtycki". O terminach warsztatów prowadzonych w innych redakcjach będziemy informować na stronie internetowej: www.juniormedia.pl. Szkoły będą też dostawały indywidualne zaproszenia.

  Redakcje tych szkolnych gazet, które jeszcze do projektu Junior Media nie przystąpiły, mogą się zgłosić w każdej chwili - zapisy trwają cały rok. Te, które wezmą udział w konkursie - ogłosimy go w styczniu - na najciekawsze gazety i wygrają go, wydrukujemy po 250 egzemplarzy każdej i dostarczymy do szkół.
  Projekt Junior Media prowadzimy wspólnie z wydawnictwem Operon.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama