Wrocław: Protest Koalicji 1 Maja już dziś

  Wrocław: Protest Koalicji 1 Maja już dziś

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  O godz. 13 na pl. Jana Pawła II przy fontannie pod Lwami rozpocznie się protest Koalicja 1 Maja we Wrocławiu. Będzie w niej uczestniczyło około 150 osób.
  Wrocław: Protest Koalicji 1 Maja już dziś

  ©Koalicja 1 Maja

  W tym roku protestujący maszerują pod hasłami: "Czas na strajk Generalny!" i "Odbierzmy nasze prawa pracownicze!".

  Dlaczego Koalicja 1 Maja zdecydowała się na protest? Jak organizatorzy piszą w ulotce:

  "W lutym 1886 roku trwał strajk w jednej z fabryk w Chicago. Robotnicy domagali się poprawy warunków pracy i wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Strajk zakończył się lokautem, zwolniono wszystkich robotników, a na ich miejsce zatrudniono nowych. W geście solidarności organizowano wiece i demonstracje, w których brało udział ponad kilkadziesiąt tysięcy osób. Podczas jednego z tych protestów, na początku maja, policja zaczęła strzelać do robotników, zginęło kilka osób. By upamiętnić te wydarzenia II Międzynarodówka uznała 1 Maja Świętem Pracy.

  W 2013 roku rząd podwyższył wiek emerytalny do 67 roku życia i wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy. Musimy pracować dłużej za te same płace. Dziś, podobnie jak pod koniec XIX w. znowu musimy walczyć o 8-godzinny dzień pracy, a także o wiele innych kwestii wcześniej wywalczonych przez ruch robotniczy, a obecnie stopniowo odbieranych przez kolejne rządy: jak powszechna opieka zdrowotna, zabezpieczenia emerytalne, rentowe i od utraty pracy, publiczne żłobki i przedszkola, ogólnodostępne i darmowe szkolnictwo i kulturę. Śmieciowe warunki pracy i pensje oraz ograniczanie dostępu do usług publicznych dotyczą nasz wszystkich. Dlatego 1 maja we Wrocławiu po raz kolejny wychodzimy na ulice, by przypomnieć, że czas już na strajk generalny!"


  Trasa przemarszu została zaplanowana następująco: pl. Jana Pawła II – ul. Ruska (przystanek przy Work Sevice) – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Szewska (platforma zatrzymuje się, uczestnicy dochodzą na ul. Oławską przy biurach poselskich) – powrót do ul. Szewskiej – następnie uczestnicy zatrzymają się przy ul. Wita Stwosza – dalej ul. Szewską – ul. Grodzka (przystanek przy Uniwersytecie); przejście chodnikami: most Uniwersytecki; ul. Drobnera, ul. Łokietka, pl. Św. Macieja (rozwiązanie zgromadzenia).

  Dlatego też kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu w okolicy centrum.

  Po demonstracji organizatorzy zapraszają na piknik na podwórku Centrum Reanimacji Kultury (ul. Jagiellończyka 10 c). W planach - ciepła strawa, gry zespołowe, loteria fantów. O godz. 20.00 koncert Roots Controla Soundsystem.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głupie lewaki..

   GNLS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Można wiedzieć co wspólnego z kulturą ma malowanie "anarchii" po wyremontowanych elewacjach przez tych oto osobników z "centrum reanimacji kultury"? A co z kulturą ma wspólnego nielegalne...rozwiń całość

   Można wiedzieć co wspólnego z kulturą ma malowanie "anarchii" po wyremontowanych elewacjach przez tych oto osobników z "centrum reanimacji kultury"? A co z kulturą ma wspólnego nielegalne zamieszkiwanie budynków ? Może powinna zająć się tym policja ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahaha

   GNLs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Wielka manifestacja 150 osób hahaha, g****** śmierdziele spod znaku anarchii. Kompromitujecie się na każdym kroku, lepiej siedźcie dalej w tych swoich kurwidołkach i tam hodujcie te gówna na...rozwiń całość

   Wielka manifestacja 150 osób hahaha, g****** śmierdziele spod znaku anarchii. Kompromitujecie się na każdym kroku, lepiej siedźcie dalej w tych swoich kurwidołkach i tam hodujcie te gówna na głowach zwane dredami. Pozdrawiam środkowym palcem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na chodnik!

   romo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Na chodnik! Ja mam samochód! Stać mnie więc nie blokujcie mi ulicy! Mało macie przejść dla pieszych! Jeszcze zachciewa się po ulicach chodzić!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   protesty - srotesty

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ja samochodu nie mam, ale popieram romo. Wyjdzie banda nierobów na ulicę, utrudni życie innym obywatelom, a władzy to i tak nie ruszy. Niech protestują pod jakimś urzędem.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama