Wrocław: Tu złodzieje nie mają litości. Nie oszczędzili...

  Wrocław: Tu złodzieje nie mają litości. Nie oszczędzili nawet noblisty... (ZOBACZ)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Tu złodzieje nie mają litości. Nie oszczędzili nawet noblisty... (ZOBACZ)
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Malwina Gadawa

  Mieszkańcy Wrocławia i turyści przechodząc obok kamienicy przy pl. Wolności 4 zastanawiają się, co stało się z tablicą na budynku, która upamiętniała wrocławskiego noblistę Maxa Borna. Pozostał po niej tylko ślad.
  Na mosiężnej tablicy można było zobaczyć wizerunek noblisty, fizyka który pochodził z Wrocławia. Druga, mniejsza informowała w trzech językach, że w tym domu, na pl. Wolności 4 urodził się wybitny naukowiec, znany z podstawowych badań mechaniki kwantowej, laureat nagrody Nobla w 1954 roku. Max Born żył w latach 1882-1970.

  Waldemar Żak, zarządca kamienicy, która obecnie jest w prywatnych rękach tłumaczy, że tablica z napisami została skradziona. Większa trafiła do renowacji. - Już niedługo ma być jak nowa - mówi Waldemar Żak.

  Za kilka dni ma ruszyć także generalny remont kamienicy, po nim ma odzyskać dawny blask. Po remoncie odnowiona tablica oraz nowa, przedstawiająca te same treści, co skradziona, wrócą na swoje miejsce.

  Przypomnijmy, że nazwiskiem noblisty pochodzącego z Wrocławia, nazwano także plac. Mieści się tam Instytut Fizyki Doświadczalnej, Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Tablica zniknęła na początku listopada 2013 r.

   Anna Oryńska

   Zgłoś naruszenie treści

   Zaraz, gdy zauważyłam, alarmowałam, gdzie się dało... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=599460560090489&set=pb.100000796513337.-2207520000.1399213280.&type=3&theater

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pod nastepna tablica zamocowac granat hukowy.

   maruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   a qtasa ze skupu zlomu karac nawet surowiej niz to scierwo zlomiarskie (to nie byl zlom przeciez, to zwykli zlodzieje). Taki ciul zapewne nawet nie wie co kradl poza metalem. Dlatego monitoring...rozwiń całość

   a qtasa ze skupu zlomu karac nawet surowiej niz to scierwo zlomiarskie (to nie byl zlom przeciez, to zwykli zlodzieje). Taki ciul zapewne nawet nie wie co kradl poza metalem. Dlatego monitoring miejsci powinien byc wszedzie, ale lepiej miec stadion z monitoringiem!
   Czy SM nie moze raz wtygodniu przeczesac takich skupow zlomu? Hmm trudna sprawa. Skup zlomu jest potrzebny (sam sprzedalem wanne i rury po remoncie, przeciez to nie smieci).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   zxc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   kiedyś słyszałem że w Szwajcarii nie ma punktów skupu złomu, we Wrocławiu za to jest kilka na każdym osiedlu. To samo dotyczy się sklepów 24h z wódą i lombardów z dopalaczami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do wrocławiniN

   hopkirk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Ty to, brachu, masz pomysły, hey!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może tablica kamienna nie będzie kusiła złodzieja

   wrocławianiN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Może granitu czy bazaltu nie ukradną. A może rozwój techniki pozwala na umieszczenie w metalowej płucie jakiegoś GPSu, który by pozwolił na lokalizację ukradzionego przedmiotu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ano pozwala

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Już od ponad 20 lat rozwijana jest technika MEMS (elektromechanicznych urządzeń o conajmniej jednym wymiarze poniżej jednego milimetra). W swoim telefonie masz kilkanaście MEMSów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama