Ważne
  Michał Fajbusiewicz wspólnie z policją rusza do walki z...

  Michał Fajbusiewicz wspólnie z policją rusza do walki z oszustami [FILM]

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Znany z telewizyjnego programu 997 Michał Fajbusiewicz uczestniczy dziś w dolnośląskich uzdrowiskach w serii spotkań, które są częścią kampanii społecznej wymierzonej w oszustów metodą "na wnuczka". Tego typu oszustw - w coraz bardziej wyrafinowanych formach - jest wciąż bardzo dużo. Starsi ludzie tracą czasem oszczędności całego życia.
  O tego typu przestępstwach piszemy od dawna. Typowy oszust dzwoni - często korzystając ze starych książek telefonicznych - do starszych ludzi. Podaje się za krewnego i prosi o pilną pożyczkę jakieś sumy. Bo jest jakaś nagła potrzeba. Ofiary oddają w tej sposób oszustwom czasem dziesiątki tysięcy złotych. Fałszywy wnuczek najczęściej przysyła po pieniądze kolegę.

  Społeczną akcję "Nie znasz nie otwieraj" zorganizowała krakowska Fundacja Aktywnych Obywateli im.
  Józefa Dietla. W całej południowej Polsce będą spoty reklamowe, plakaty i spotkania z Michałem Fajbusiewiczem - ambasadorem kampanii. Patronuje jej m.in. policja, Rzecznik Praw Obywatelskich i Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.  Michał Fajbusierwicz na dzisiejszej konferencji w dolnośląskiej Komendzie Wojewódzkiej opowiadał o najnowszych, najbardziej wyrafinowanych metodach oszustw. Jeden z przestępców podszywa się pod fałszywego wnuczka, a drugi - pod ścigającego oszusta policjanta z CBŚ. Fałszywy policjant prosi o starszą osobę, by wręczyła oszustowi jakąś kwotę pieniędzy, a zaraz potem oni go zatrzymają.

  Inna metoda z wykorzystaniem fałszywych policjantów to "szukanie fałszywych banknotów". Przestępcy obserwują listonoszy roznoszących emerytury. Zaraz po listonoszu zjawia się "policja" ścigająca rzekomych dilerów fałszywek. Oglądają banknoty i części "zabezpieczają."

  - Od lat przestrzegamy przed tego typu przestępstwami i cały czas trzeba to powtarzać - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Michał Fajbusiewicz.

  Fajbusiewicz spotka się z Dolnoślązakami dziś (25 kwietnia) o godzinie 14.00 w Domu Zdrojowym Pijalnia w Świeradowie-Zdroju, a o 19.00 w Restauracji Edward w Cieplicach. W sobotę o 14.00 spotkanie zaplanowano w Sanatorium Polonia w Kudowie-Zdroju a o 19.00 - w Polanicy-Zdroju w Sanatorium Wielka Pieniawa.

  KLIKNIJ TUTAJ I POCZYTAJ JAK OSZUŚCI NABIERAJĄ SWOJE OFIARY

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DLACZEGO ON

   MAŁY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dlaczego Fajbusiewicz. Widziałem tego pana jak prowadził a właścicwie był zaproszony na program 997 przez cały czas pobytu jedynie spędzał dnie w restauracji popijając wódeczkę z naczelnikiem...rozwiń całość

   Dlaczego Fajbusiewicz. Widziałem tego pana jak prowadził a właścicwie był zaproszony na program 997 przez cały czas pobytu jedynie spędzał dnie w restauracji popijając wódeczkę z naczelnikiem wydziału kryminalnego lata temu całe to było ale zostało mi w pamięci, no ale każdy chce jeszcze raz zaistnieć!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie masz racji

   Mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Fajny gość, świetne pomysły, dużo dobrego zrobił przez tyle lat. Tam na górze czeka go aureola. A słabo,sci, kto ich nie ma?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo