Egzamin gimnazjalny 2014 PRZECIEKI I ODPOWIEDZI: arkusz CKE,...

  Egzamin gimnazjalny 2014 PRZECIEKI I ODPOWIEDZI: arkusz CKE, rozwiązania. Sprawdź!

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 - PRZECIEKI - ARKUSZ CKE - ZADANIA 2014 - PYTANIA 2014 - TEMATY 2014
  1/25
  przejdź do galerii

  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 - PRZECIEKI - ARKUSZ CKE - ZADANIA 2014 - PYTANIA 2014 - TEMATY 2014 ©Przemek Swiderski/Polskapresse

  Egzamin gimnazjalny 2014 - ZNAMY PYTANIA, PRZECIEKI TYLKO U NAS, prawidłowe rozwiązania i odpowiedzi 2014, oficjalny arkusz CKE przed egzaminem. Tak kuszą w internecie kolejne portale. Nie dajcie się jednak nabrać. To próby oszustwa. W ten sposób albo wyłudzane są płatne wiadomości SMS, albo też są to próby zawirusowania komputerów.
  Zobacz pytania, które 23.04.2014 po pierwszej części egzaminu zapamiętali uczniowie: Egzamin gimnazjalny 2014. II rozbiór Polski i konstytucja 3 maja - HISTORIA, WOS-ZADANIA, ODPOWIEDZI

  Zobacz też: Rozprawka o ciekawości na języku polskim - Egzamin gimnazjalny 2014 ARKUSZE CKE JĘZYK POLSKI - PYTANIA z 23.04.2014 - ODPOWIEDZI

  Egzamin gimnazjalny przecieki - kusi jeden z internautów w serwisie Youtube. I proponuje, by ściągnąć plik, który rzekomo zawiera arkusz CKE z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie wraz z kluczem odpowiedzi. Nie wierzcie w to! Żadnego arkusza 2014 tam nie znajdziecie. Możecie za to znaleźć groźnego wirusa.

  Wirusy to nie wszystko. Egzamin gimnazjalny wiele osób traktuje też jako okazję do zarobienie. Oferują więc rzekome arkusze egzaminu gimnazjalnego w zamian za wysłania SMS za kilka złotych, bo poznać tzw. przecieki. Tak było m.in. przed rokiem. Wielu gimnazjalistów dało się nabrać i wysłało wiadomości, niektórzy słali nawet po kilka SMS-ów. Ale żaden z testów, które w zamian dostali, nie pojawił się na prawdziwym egzaminie, nie były to zestawy przygotowane przez CKE. Nie wierzcie więc w przecieki. Lepiej po prostu przygotować się do egzaminu, np. rozwiązując zadania z poprzednich lat.

  Egzamin gimnazjalny - arkusze, testy, rozwiązania
  Pytania i zadania opublikujemy na GazetaWroclawska.pl w dniu egzaminu, tego samego dnia na naszej stronie pojawią się także rozwiązania (klucze). Przedstawimy też oficjalne arkusze CKE. Na razie publikujemy przykładowe zadania (arkusze) z poprzednich lat (Zobacz też arkusze CKE jako ilustracje do tego tekstu):

  Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna
  Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna (rozwiązania, odpowiedzi, klucz)
  Egzamin gimnazjalny - historia i wiedza o społeczeństwie [ARKUSZE, PYTANIA]
  Egzamin gimnazjalny - historia i wiedza o społeczeństwie [ODPOWIEDZI, KLUCZE]
  Egzamin gimnazjalny - matematyka [ZADANIA, ARKUSZE]
  Egzamin gimnazjalny - matematyka [ROZWIĄZANIA, KLUCZE]
  Egzamin gimnazjalny - przedmioty przyrodnicze [ZADANIA, PYTANIA, ARKUSZE]
  Egzamin gimnazjalny - przedmioty przyrodnicze [ODPOWIEDZI, KLUCZE]

  Jak wygląda egzamin gimnazjalny?

  Część humanistyczna to zadania z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie.
  Język polski - zadania mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna (wypracowanie). Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą (test).
  Część humanistyczna trwa 150 minut.

  Część matematyczno-przyrodnicza - to oczywiście matematyka i przedmioty przyrodnicze: biologia, chemia, fizyka i geografia. Zadania z matematyki mają formę zamkniętą lub otwartą. Zadania z przedmiotów przyrodniczych mają formę zamkniętą (test).
  Część matematyczno-przyrodnicza trwa 150 minut.

  Język obcy nowożytny
  - gimnazjalista dokonuje wyboru jednego z siedmiu języków: język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język ukraiński i język włoski. Można wybrać ten język, którego gimnazjalista
  uczył się w gimnazjum jako przed miotu obowiązkowego. Ta część egzaminu ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony.
  Część językowa trwa po 60 minut na każdy z poziomów.

  Egzamin gimnazjalny - wyniki

  Egzamin gimnazjalny oceniany jest na dwa sposoby. Każdy gimnazjalista pozna swój wynik procentowy - odsetek punktów
  (zaokrąglony do liczby całkowitej), które zdobył za zadania mierzące wiadomości i umiejętności z danego zakresu, a także wynik centylowy - odsetek liczby gimnazjalistów(zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z danego zakresu wynik taki sam lub niższy niż zdający. Na przykład zdający, którego wynik centylowy w zakresie matematyki wynosi 85, dowie
  się, że 85% wszystkich gimnazjalistów uzyskało za zadania matematyczne wynik taki sam jak on lub niższy, a 15% gimnazjalistów uzyskało wynik wyższy.

  Egzamin gimnazjalny to bardzo ważny sprawdzian. W dużej mierze jego wynik decyduje bowiem o tym, czy gimnazjalista dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.


  Egzamin gimnazjalny 2014 - terminy i harmonogram na następnej stronie
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama