Wrocław: Pod Halę Targową autobusem

  Wrocław: Pod Halę Targową autobusem

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzięki nowej linii autobusowej nr 723 od poniedziałku poprawi się dojazd do Hali Targowej. To m.in. efekt tekstu "Gazety Wrocławskiej". O problemach z komunikacją w tym rejonie pisaliśmy we wrześniu, na prośbę kupców z Hali Targowej. Narzekali, że odkąd w ich okolicę nie dojeżdżają tramwaje, tracą klientów.
  - Nowa linia uzupełni sieć połączeń tramwajowych w centrum miasta ze względu na brak przejazdu przez mosty Młyńskie - mówi Adam Kiwała z wydziału transportu urzędu miejskiego.
  Z nowej linii najbardziej cieszą się wymienieni już kupcy z Hali Targowej. Od wiosny 2009 roku, gdy z powodu fatalnego stanu zamknięto mosty Młyńskie, od pl. Bema do pl. Dominikańskiego nie kursuje pięć linii tramwajowych: 8, 9, 11, 17 i 23. Wszystkie wozy jadą tylko w kierunku mostu Uniwersyteckiego przez ul. Grodzką. Na mosty wrócą dopiero po modernizacji przepraw, która ma się zakończyć w 2012 r.

  Tu znajdziesz trasę autobusu  - Trudniej do nas dojechać, a parking jest zapełniony. Ludzie jadą gdzie indziej, a nam obroty spadają - mówi Agata Dzik ze stoiska z artykułami dla zwierząt.

  Kierownik Hali Targowej cieszy się, że starania kupców o zastępcze połączenie przyniosły skutek. - Zbliża się okres świąt i mam nadzieję, że więcej wrocławian zrobi u nas zakupy - podkreśla Eugeniusz Chmielewski.

  Autobusy, które zabiorą do 100 pasażerów, będą kursowały od poniedziałku do soboty, co 30 minut od godz. 8 do 19. Przystanek początkowy zlokalizowano przy wejściu głównym do Hali Targowej przy ul. Piaskowej. Autobusy staną przy nieczynnym dziś peronie tramwajowym od strony pl. Nankiera. Stamtąd po wydzielonym pasie dojadą do Galerii Dominikańskiej. Dalej przez ul. Janickiego i Kraińskiego, Grodzką, most Uniwersytecki, Drobnera dojadą na pl. Bema. Zawrócą na ul. Świętokrzyskiej. Dłuższy postój zaplanowano przy Hali Targowej.

  Kasując bilet w linii 723, można przesiadać się bez dodatkowych opłat na linie 8, 9, 11, 17 oraz 23 (przez 60 minut od skasowania biletu). Z tramwajów można też przesiąść się do autobusu 723.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama