Lubin: Odznaczenia dla górników(ZDJĘCIA)

  Lubin: Odznaczenia dla górników(ZDJĘCIA)

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Lubin: Odznaczenia dla górników(ZDJĘCIA)
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Wprawdzie wspomnienie św. Barbary, patronki górników, przypada w sobotę, ale w Lubinie pracownicy Polskiej Miedzi KGHM świętowali już w piątek.
  Najpierw podczas centralnej akademii najbardziej zasłużonych odznaczono Medalami za Długoletnią Służbę: 26 osób - złotymi, 12 - srebrnymi i dwie - brązowymi. Pięćdziesięciu gwarkom, którzy przepracowali pod ziemią bez przerwy 25 lat, wręczono szpady górnicze, a kolejnym pięćdziesięciu (minimum 30 lat stażu) - kordziki. Szpadę dostał m.in. legniczanin Jacek Przestrzelski, sztygar zmianowy z kopalni Polkowice-Sieroszowice. Praca pod ziemią kojarzy mu się przede wszystkim z ryzykiem.

  - Te 25 lat minęło bardzo szybko, ale najważniejsze, że w miarę bezpiecznie - ocenia górnik z Legnicy. O szczęściu mówi też nadsztygar Andrzej Banaszak z ZG Rudna. - Cieszę się, że dotrwałem do tego czasu. Praca w kopalni jest dobrze płatna i nie taka straszna, jak mówią - dodaje lubinianin.
  O godz. 16 wyruszył przez Lubin pochód Lisa Majora. Po skoku przez skórę młodzi gwarkowie zostali przyjęci w szeregi braci górniczej. A wieczorem w Głogowie męska część załogi Polskiej Miedzi bawiła się na centralnej karczmie piwnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama