Nigella Lawson wraca do życia. Królowa Smaku błyszczy w "The...

  Nigella Lawson wraca do życia. Królowa Smaku błyszczy w "The Taste"

  Rhys Blakely

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Do pełni szczęścia brakuje jej tylko podboju Ameryki, program w tamtejszej telewizji na nią czeka. Jednak Lawson musi przejść testy medyczne, które mają wykazać, że jest już wolna od narkotyków. Jej partner z programu "The Taste" Ludo Lefebvre jest pewien, że najgorsze Nigella ma już za sobą. Ludo nie może się jej nachwalić, jej profesjonalizmowi, wdziękowi i jej urodzie. Nie kryje, że jest dziś powiernikiem swojej osaczonej współcelebrytki.


  Nigella Lawson próbowała podsumować Ludo Lefebvre'a podczas pierwszej edycji "The Taste", nowego widowiska telewizyjnego poświęconego sztuce gotowania, w którym obydwoje wystąpili jako jurorzy. Stanęło na tym, że jest "bardzo, bardzo francuski". A teraz siedzę w restauracji Lefebvre'a w Los Angeles, podczas gdy on wyjaśnia mi, dlaczego oferuje w niej jedynie zestawy pięciodaniowe. Kosztują one 97 dol., w której to sumie zawarty jest podatek oraz napiwek, ale cena ta nie obejmuje wina. Klienci muszą zamawiać potrawy on-line i płacić za nie przelewem z góry.

  "Jesz to, co zaproponuję" - mówi spokojnie, z silnym akcentem burgundzkim. "Jeśli cierpisz na alergię, nie przychodź tutaj. Jeśli nie przyjdziesz, płacisz mimo to".

  Lecz jeśli oglądaliście "The Taste", wiecie, o czym mówię. W 20. minucie programu Lefebvre wkracza, ciężko stąpając, z typowymi dla Galijczyka gestami i grymasami. Dwudziestu pięciu aspirantów gotowania walczy następnie, aby zdobyć jego uznanie i znaleźć się w kolejnej rundzie. Gdy potrawa jest kiepska, Lefebvre wpada w rozpacz, gdy jest dobra, jest zaskoczony. "Jestem pod niezwykłym wrażeniem, że oto jestem w Wielkiej Brytanii i mam okazję jeść coś tak pysznego. To szok!", wykrzykuje.

  Jest uderzająco staromodny. Pełni rolę mentora dla zawodników. "Mam styl klasyczny, bardzo francuski" - mówi mi. "Pokazuję, jak coś zrobić, a następnie ty to robisz. To wszystko... zobaczysz, że kiedy program się rozwinie, uczestnicy tego turnieju będą coraz lepiej pojmować, że Ludo ma zawsze rację". W światłach reflektorów Lefebvre wygląda jednak bardzo zabawnie, bezpretensjonalnie i czarująco. "Och, Nigello, czuję, jakbym ją znał od bardzo dawna" - mówi.

  "W roku 1996, kiedy przeniosłem się do Ameryki, widziałem ją w TV i była taka piękna". Spotkali się przed rokiem, kiedy prowadzili amerykańską wersję "The Taste". "Staliśmy się sobie bardzo bliscy - bardzo sobie od razu przypadliśmy do gustu" - mówi.

  Zanim się spotkaliśmy, było nieco kontrowersji pomiędzy wydawcami "Timesa" a ludźmi od PR programu "The Taste" odnośnie tego, czy Lawson zostanie zatwierdzona jako współprowadząca. Trudno jest pojąć, jak mogłaby się do tej roli nie nadawać, i łatwo zrozumieć ich obawy. Ironią losu jest to, że została jej powierzona rola sędziny, podczas gdy wcześniej przypisana jej była rola świadka, co zostało zauważone.

  Uniewinnienie byłej asystentki brytyjskiego kucharza w postępowaniu sądowym, które ujawniło fakt używania przez nią kokainy i marihuany, spowodowało u Brytyjczyków zachwyt nad widowiskiem i przyniosło mu popularność, o której inne programy kucharskie mogły jedynie pomarzyć.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama