Ważne
  Piłka nożna: Były policjant "dyrektorem wykonawczym" w...

  Piłka nożna: Były policjant "dyrektorem wykonawczym" w Śląsku

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Piłka nożna: Były policjant "dyrektorem wykonawczym" w Śląsku

  ©fot. KPP Milicz

  Na drzwiach jednego z biur w siedzibie Śląska Wrocław zauważyliśmy napis "dyrektor wykonawczy". Kto to taki? Okazuje się, że tę funkcję od lutego sprawuje 43-letni Grzegorz Balcerzak - jeszcze do niedawna komendant powiatowy policji w Miliczu.
  Piłka nożna: Były policjant "dyrektorem wykonawczym" w Śląsku

  ©fot. KPP Milicz

  - Dyrektor wykonawczy prowadzi nadzór nad częścią administracyjną klubu. Jest pośrednikiem między zarządem a pozostałymi pracownikami. Gdy gramy mecz, staje się "match day managerem" (ang. menedżer dnia meczowego) i koordynuje pracę wszystkich osób i służb na stadionie. Spina ich działalność. W tym różnych podwykonawców, których zatrudnia spółka Wrocław 2012, a którzy w dniu meczowym świadczą usługi dla kibiców - wyjaśnia rzecznik WKS-u Michał Mazur.


  - Poprzednio te obowiązki podzielone były między różne osoby w klubie. W dużej mierze zajmowała się nimi Małgorzata Korny, która teraz skupiła się przede wszystkim nad wymagającymi ogromnego zaangażowania kwestiami bezpieczeństwa. Rozwijamy się i coraz bardziej profesjonalizujemy. Nie jesteśmy już tym samym klubem, który kilka lat temu awansował do ekstraklasy - dodaje rzecznik.

  Balcerzaka już wcześniej znał obecny prezes Śląska Paweł Żelem. Obaj panowie we Wrocławiu współpracowali kilka lat temu. Żelem był wtedy w zarządzie WKS-u, a Balcerzak pracował w policji i był niejako odpowiedzialny za mecze na Oporowskiej. Teraz postanowili tę współpracę kontynuować w klubie.

  Balcerzak to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego – magister pedagogiki. Ukończył także Podyplomowe Studia Menedżerskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a 2004 roku Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

  "(...) Pierwszy rok służby pełnił w patrolu pieszym po wrocławskich ulicach, następnie przez rok był dzielnicowym na wrocławskim osiedlu Nowy Dwór. Po doświadczeniach ze służbą prewencyjną przeszedł do Policji kryminalnej i kolejne 17 lat służby poświęcił pracy w pionie operacyjno – rozpoznawczym. Przed objęciem stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu nadzorując m.in. działania operacyjne policyjnych „tajniaków” w sprawach o najgroźniejsze przestępstwa popełnione we Wrocławiu" - czytamy na stronie milickiej policji.

  >

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie dobrze

   666 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pracował jako kierujący grupą tajniaków w bardzo ważnych sprawach.
   Kto się Tak chwali na forum.
   Powołany w Śląsku że niby Co w klubie jest coś nie halo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolejny emeryt dobrze

   W-w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   ustawiony. Biedny generał Policji z kolegą w centrozłomie , komendant kmp z naczelnik wrd w straży miejskiej a kolejny w lasach państwowych. Jakże marne są te emerytury, że takie tuzy muszą dorabiać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowe idzie!

   paluch (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   Zaczyna się kolesiostwo po nowemu,które ma wręcz śmieszny wymiar!Potrzebny jest jeden dobry Fachowiec ,co zna się na piłce,transferach itp.,a nie jakieś wymysły nierobów!Prusik daje taką...rozwiń całość

   Zaczyna się kolesiostwo po nowemu,które ma wręcz śmieszny wymiar!Potrzebny jest jeden dobry Fachowiec ,co zna się na piłce,transferach itp.,a nie jakieś wymysły nierobów!Prusik daje taką nadzieję,tylko nikt nie raczy z nim porozmawiać!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po

   co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   taki kundel przyszedł? nie ma kogoś z wykształceniem ? pewnie będzie posłusznie donosił zarządowi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja mam wielka nadzieje

   (wiem ze troche nie na temat) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   na powrot Celebana na nasza dziurawa obrone

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   121 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   W patrolu pieszym? A widział ktoś taki we Wrocławiu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   as?

   007 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   A cóż on w swojej karierze takiego doniosłego dokonał. Ci którzy pracują w tej firmie wiedzą, że oprócz robienia układów i wchodzenia w różne wysoko postawione tyłki nic ciekawego i istotnego nie...rozwiń całość

   A cóż on w swojej karierze takiego doniosłego dokonał. Ci którzy pracują w tej firmie wiedzą, że oprócz robienia układów i wchodzenia w różne wysoko postawione tyłki nic ciekawego i istotnego nie dokonał. No, może wykaże się w nowej pracy zwłaszcza, że kontakt z piłką miał jedynie jako kibic na stadionie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adas

   Bond (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   A Ty Adas nieudaczników co niby doonałeś? załosny jestes mały zawistny człowieczku