Wojna gangów we Wrocławiu. Zeznawał Piotr S. "Suchy"...

  Wojna gangów we Wrocławiu. Zeznawał Piotr S. "Suchy" [ZEZNANIA]

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To właśnie "Suchego" prokuratura podejrzewa o pobicie członków gangu Adrian S. ps. "Adek" i Rafał W. ps. "Wolny". Był on przesłuchiwany nie tylko pod kątek bójki, jaka miała miejsce sierpniu 2012 roku ul. Koziej na Maślicach. Następnego dnia na Świeradowskiej doszło do strzelaniny. Według zebranych w śledztwie zeznań, zarówno prowodyrem bicia, jak i strzelcem był "Suchy".
  Wojna gangów we Wrocławiu. Zeznawał Piotr S. "Suchy" [ZEZNANIA]

  ©fot. Tomasz Hołod

  W środę w sądzie odbył się kolejny proces 22 osób, które - zdaniem prokuratury - zaangażowane były m.in. w wojnę gangów, do jakiej doszło w sierpniu 2012 roku na terenie Wrocławia. Zaczęło się przy ul. Koziej na Maślicach od pobicia mężczyzny. Następnego dnia na Świeradowskiej doszło do strzelaniny a kilka dni później na Drukarskiej do bójki na noże i maczety.

  Na tej rozprawie wyjaśnienia składał Piotr S, ps. "Suchy". Według niektórych zeznań, zebranych w śledztwie, to on miał przewodniczyć pobiciu mężczyzny związanego z Adrianem S. ps. "Adek". Podobno podszedł on do schodów prowadzących na klatkę bloku, w którym mieszkał Adek z pytaniem czy to jego szukają.
  Za nim stało kilkunastu mężczyzn. Siedzący na schodach uciekli, oprócz jednego, który miał nogę w gipsie. Został pobity kijami bejsbolowymi i trafił do szpitala. To miało spowodować zebranie gangu Adka na stadionie przy ul. Sztabowej. Wówczas podobno uzgodnili oni, że pojeżdżą po mieście i poszukają ludzi związanych z "Suchym". Jeden podsunął pomysł, by udać się do myjni na ul. Świeradowskiej, gdzie "Suchy" był kilkakrotnie widziany. Jednak nikogo poza pracownikami nie zauważono. Gdy grupa Adka zostawiła tylko kilku mężczyzn na czatach, miał podjechać autem mężczyzna. Po wyjściu z niego, zaczął strzelać. Tutaj pojawiają się rozbieżności. Tylko część świadków twierdzi, że był to "Suchy". A i ta część się w trakcie procesu wycofała ze swoich zeznań złożonych w śledztwie.

  Piotr S. ps Suchy jest z wykształcenia murarzem i tynkarzem. Jego żona prowadzi firmę, a z czego on się utrzymywał przed aresztowaniem?

  - Przez 6 do 9 miesięcy zarobiłem 250 tys. złotych w kasynach. Żyłem z hazardu - powiedział podczas środowej rozprawy.

  Nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Nie pamiętał jednak dokładnie, co robił w dzień pobicia na Maślicach. Z kolei dzień później, kiedy doszło do strzelaniny przy myjni samochodowej przy ul. Świeradowskiej, był w domu.

  - Ten dzień pamiętam dobrze, bo ocieplali właśnie budynek, w którym mieszkam. Bagażnik pożyczonego mercedesa się zaciął i pożyczałem od robotników łom, by się do niego dostać - wyjaśniał przed sądem.

  Złożył także obszerne wyjaśnienia dotyczące zdarzeń poprzedzających wojnę gangów. W 2010 roku na parkingu Renomy doszło do bójki pomiędzy Witoldem M. a Suchym.

  - Chciałbym zaznaczyć, że to ja zastałem zaatakowany nożem, więc uderzyłem go od razu, bo nie mogłem czekać aż on mnie zaatakuje - wyjaśniał Suchy. - Na pewno nie było to pobicie, a co najwyżej bójka i to ja zostałem zaatakowany.

  Oskarżył także policję o manipulacje. - Prowadzonych jest siedem spraw przeciwko mnie, na poczet których mam orzeczone trzy areszty - tłumaczył Piotr S. - W chwili gdy siedziałem w areszcie, miałem dokonywać stręczycielstwa. Dochodzą mnie słuchy, że przy przesłuchaniu kogokolwiek, policja najpierw pyta się o powiązania ze mną.

  Kolejna rozprawa po Wielkanocy. Tym razem sąd dokończy słuchania oskarżonych i być może, o ile czas pozwoli, pokaże na sali rozpraw filmiki z monitoringu, które miały zarejestrować bójkę na Drukarskiej i na parkingu Renomy. Później zostanie przesłuchanych 115 świadków.

  Czytaj także

   Komentarze (14)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cwel

   Fit (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Suchy jebali cie pod cela szmato

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bolek

   Dojechać wolnom paruwe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wolny juz niedługo będziesz ciągnął pod cela

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   kochanka suchego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Sychy zona Ci sie puszcza

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gangsterka

   Bolesław II Śniady (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Uwaga, gangsterka o pseudo "Mikrus" też tam działa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żona ,,suchego,,

   Hołbik! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Fajnie być żoną suchego...,hi,hi,hi...się wycałowała...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gangi

   DWR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Po co tyle zawracania głowy ?.Proszę natychmiast tą chołote wysłać za kraty-35 lat na Syberii-praca od godziny 6 tej rano do 20 tej.To normalni bandyci i bezmózgowcy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żadna gangsterka, szczyle z pakernii co trochę trawki opchnęli

   cv (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Robienie z tegomotłochu "gangsterów" jest oczywiście na ręke policji i prokuraturze i ogłaszanie sukcesów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patoli trzeba obijać gdzieś w ciemnym korytarzu.

   wygrana z kasyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Tak kilka razy pod rząd i wtedy patole kruszeją jak zając na mrozie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ddfdsf

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   łomem otwierał bagażnik starego pożyczonego mercedesa HAHAHHAHAHAHA :D no komedia :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   deweloperka

   wróżka holly (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   deweloperka, nieruchomości i usługi budowlane. to przyszłość wrocławskich gangsterów. dol, dtr, dst, doa i inne wioski chętnie kupią szeregówki albo mieszkania w nowoczesnych 4 piętrowych osiedlach...rozwiń całość

   deweloperka, nieruchomości i usługi budowlane. to przyszłość wrocławskich gangsterów. dol, dtr, dst, doa i inne wioski chętnie kupią szeregówki albo mieszkania w nowoczesnych 4 piętrowych osiedlach ze szlabanami. onki, szkielet, bochen, srogulec, i inni już to wiedzą. tylko przygłupy i sterydy jak adi tego nie ogarniają. kapeć jak wyskoczy to otworzy kebap hut albo pierogarnie bo się na kuchni wyszkolił. trzeba się przebranżowić jak się chce tyrać w gangsterce. maczety, bicie i strzelanki to dla gówniarzy.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama