Senator zapłacił za gadulstwo i wulgaryzmy

  Senator zapłacił za gadulstwo i wulgaryzmy

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Poseł Zbigniew Chlebowski (z lewej) i senator Roman Ludwiczuk byli liderami wałbrzyskiej PO

  Poseł Zbigniew Chlebowski (z lewej) i senator Roman Ludwiczuk byli liderami wałbrzyskiej PO ©Dariusz Gdesz

  Szok, wściekłość i niedowierzanie w wałbrzyskich strukturach Platformy Obywatelskiej po ujawnieniu rozmowy senatora Romana Ludwiczuka z tej partii z radnym powiatowym Longinem Rosiakiem.
  Poseł Zbigniew Chlebowski (z lewej) i senator Roman Ludwiczuk byli liderami wałbrzyskiej PO

  Poseł Zbigniew Chlebowski (z lewej) i senator Roman Ludwiczuk byli liderami wałbrzyskiej PO ©Dariusz Gdesz

  Szok nie tylko z powodu wulgarnego języka, którym senator posługiwał się w rozmowie, oraz jego propozycji korupcyjnych. Także dlatego, że Ludwiczuk w rozmowie przypuścił atak na Piotra Kruczkowskiego, prezydenta Wałbrzycha i zarazem przewodniczącego zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej, oraz na jego żonę, Wiolettę. Panowie dotychczas uchodzili za przyjaciół.

  - Po upublicznieniu nagrania spotkałem się z senatorem, w rozmowie uczestniczyła posłanka Katarzyna Mrzygłocka - mówi Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha. - Pan Ludwiczuk przepraszał mnie, ale przeprosin nie przyjąłem. Spodziewam się, że afera nie pomoże mi w II turze wyborów.

  Piotr Kruczkowski, jako przewodniczący zarządu powiatowego PO, wystąpił również do zarządu krajowego partii, by wobec Romana Ludwiczuka zostały wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne.

  Zarząd krajowy Platformy miał podjąć decyzję w tej sprawie wczoraj wieczorem. Tymczasem we wczesnych godzinach popołudniowych senator Ludwiczuk sam złożył rezygnację z członkostwa w PO oraz klubie parlamentarnym partii. Odmówił również jakichkolwiek komentarzy w mediach na ten temat. Ograniczył się tylko do wydania oświadczenia, w którym przeprosił za swoje zachowanie.

  Na tym problemy senatora jednak się nie kończą. Longin Rosiak zgłosił doniesienie w tej sprawie do prokuratury, która ma wszcząć śledztwo w sprawie korupcji politycznej.

  - Czekamy jeszcze na dostarczenie przez pana Rosiaka oryginału nagrania - wyjaśnia Bożena Jażdżyk, prokurator rejonowy w Wałbrzychu. - Sprawa trafi do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Tam zapadnie decyzja, która z prokuratur poprowadzi to śledztwo.

  Longin Rosiak, pełnomocnik sztabu wyborczego Mirosława Lubińskiego, kandydata na prezydenta Wałbrzycha, nagrał swoją rozmowę z senatorem we wtorek (30 listopada). Senator proponował mu, by opuścił Lubińskiego i umożliwił zwycięstwo ubiegającemu się o reelekcję Piotrowi Kruczkowskiemu z PO. W zamian miał zostać wicestarostą, a jego żona kierowniczką ADM.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego???

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Dlaczego wystąpoł z PO ?
   Przecież jest typowym przedstawicielem klasy
   nam panującej.A jego język pasuje do
   polskiego filmu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Raczej zyskał.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   Zapłacił? Raczej zyskał. Jako niezrzeszony nie będzie musiał płacić haraczu partii i klubowi. Przed następnymi zaś wyborami przygarnie go jakaś partia albo jakieś stowarzyszenie ludzi...rozwiń całość

   Zapłacił? Raczej zyskał. Jako niezrzeszony nie będzie musiał płacić haraczu partii i klubowi. Przed następnymi zaś wyborami przygarnie go jakaś partia albo jakieś stowarzyszenie ludzi apolitycznych. Jak nie, to zrobi z siebie ofiarę i wystartuje jako kandydat niezależny, i pewnie wygra, bo ludzie do tego czasu zapomną. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z lewej Mistrz Yoda i jego uczeń!

   Vader (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   Z lewej Mistrz Yoda q*** i jego uczeń q*** piiiiiii!
   W tle widać resztę piiiiii ....rycerzy ciemnej strony Mocy q*** piiiiii....!Szkolenia jak korumpowć i dymać ciemnotę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   wrocławianin61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Na zdjęciu widać - zdolny uczeń słucha porad Nauczyciela .Jak wskazują niedawne doświadczenia z tak zwana AFERĄ HAZARDOWĄ / której przecież nie było / w trakcie przesłuchań kilkakrotnie słyszało...rozwiń całość

   Na zdjęciu widać - zdolny uczeń słucha porad Nauczyciela .Jak wskazują niedawne doświadczenia z tak zwana AFERĄ HAZARDOWĄ / której przecież nie było / w trakcie przesłuchań kilkakrotnie słyszało się ,że wulgaryzmy są standardem dla POLITYKÓW - w pierwszej kolejności nastepców ideowo -prawnych PZPR . zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapłacił za gadulstwo?

   sufler (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

   To nie jest gadulstwo, to jest brak elementarnej kultury, mówiąc krótko chamstwo za które zapłaci dopiero wówczas jak złoży mandat senatora. Z takim językiem to powinien być oborowym.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama