Jutro zobaczymy Księżyc w kolorze krwi

  Jutro zobaczymy Księżyc w kolorze krwi

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Całkowite zaćmienie Księżyca będzie widoczne w Ameryce, ale i u nas amatorzy astronomii znajdą coś dla siebie. Jutro będziemy mieli do czynienia z kwietniową pełnią różowego Księżyca.
  Dlaczego Księżyc jutro będzie czerwony? Nasz naturalny satelita odbija promienie słoneczne. W momencie, kiedy znajduje się nad horyzontem, odbija cząstki światła pochodzące z poranków i zachodów Słońca, które ulegają rozproszeniu. Do naszych oczu trafiają tylko fale o większej długości, a więc czerwone światło. Gdybyśmy w tym czasie patrzyli z Księżyca na Ziemię, byłaby tylko czarnym dyskiem z pomarańczową łuną dookoła jej brzegów.

  Często ze zjawiskiem czerwonego księżyca mamy do czynienia przed jego zaćmieniem. Jutro, 15 kwietnia, dojdzie do całkowitego zaćmienia, ale będzie ono widoczne tylko na Pacyfiku i w obu Amerykach.

  Zobacz koniecznie: Zaćmienie Księżyca już 15 kwietnia (wtorek). W Polsce tylko online

  Z czerwonym Księżycem wiąże się wiele przesądów. Ma zwiastować silny wiatr oraz piękną pogodę. Z kolei w tradycji ludowej poprzedzał nieszczęścia i katastrofy. Jego kolor przywodził na myśl krew, dlatego stał się symbolem demonów takich jak wampiry i wilkołaki. Według biblijnego proroka Joela krwisty Księżyc ma zwiastować apokalipsę ("Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew").  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   serce

   nocy wie.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Że umowa z niebem kończy się...już czas...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama