Menu Region

Nie żyje Aleksander Dobrzycki, były dyrektor XIV LO we...

Nie żyje Aleksander Dobrzycki, były dyrektor XIV LO we Wrocławiu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Prześlij Drukuj
Aleksander Dobrzycki, założyciel i wieloletni dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, nie żyje. Zmarł w sobotę, 12 kwietnia.

Aleksander Dobrzycki był dyrektorem XIV LO przez 31 lat

(© fot. Gazeta Wrocławska)

Aleksander Dobrzycki, matematyk, był dyrektorem XIV LO przez 31 lat - od roku 1974 do 2005. Zastąpił go Marek Łaźniak.

- Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Aleksandra Dobrzyckiego – mówi nam Marek Łaźniak, obecny dyrektor XIV LO przy al. Brücknera. Dodaje, że choć minęło już prawie 10 lat odkąd dyrektor Dobrzycki przestał pracować w LO, to tutaj wszyscy go pamiętają i dobrze wspominają.
- Był wizjonerem, świetnym matematykiem. To on stworzył tę szkołę i za jego czasów liceum zaczęło odnosić pierwsze sukcesy, właśnie w przedmiotach ścisłych – wspomina Marek Łaźniak.

Aleksander Dobrzycki był chory, zmarł w szpitalu. - Nawet nie wiedziałem, że choruje. Kiedy ostatni raz się widzieliśmy rozmawialiśmy normalnie, nic nie wskazywało na to, że to może być nasza ostatnia rozmowa - mówi obecny dyrektor. Dodaje, że do szkoły nadal chodzą wnuki Aleksandra Dobrzyckiego. - Wiem, że bardzo interesowało go życie szkolne. Był częścią naszej szkolnej społeczności. Na pewno będzie nam go brakowało – mówi dyrektor XIV LO.

Pogrzeb Aleksandra Dobrzyckiego odbędzie się w środę, 16 kwietnia, o godz. 14 na cmentarzu parafialnym św. Rodziny przy ul. Smętnej na Sępolnie.

W pogrzebie wezmą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy będą chcieli pożegnać Aleksandra Dobrzyckiego.

Aleksander Dobrzycki miał 75 lat.