Pilne
Nie żyje Aleksander Dobrzycki, były dyrektor XIV LO we...

Nie żyje Aleksander Dobrzycki, były dyrektor XIV LO we Wrocławiu

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Aleksander Dobrzycki był dyrektorem XIV LO przez 31 lat
1/2
przejdź do galerii

Aleksander Dobrzycki był dyrektorem XIV LO przez 31 lat ©fot. Gazeta Wrocławska

Aleksander Dobrzycki, założyciel i wieloletni dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, nie żyje. Zmarł w sobotę, 12 kwietnia.
Aleksander Dobrzycki, matematyk, był dyrektorem XIV LO przez 31 lat - od roku 1974 do 2005. Zastąpił go Marek Łaźniak.

- Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Aleksandra Dobrzyckiego – mówi nam Marek Łaźniak, obecny dyrektor XIV LO przy al. Brücknera. Dodaje, że choć minęło już prawie 10 lat odkąd dyrektor Dobrzycki przestał pracować w LO, to tutaj wszyscy go pamiętają i dobrze wspominają. - Był wizjonerem, świetnym matematykiem. To on stworzył tę szkołę i za jego czasów liceum zaczęło odnosić pierwsze sukcesy, właśnie w przedmiotach ścisłych – wspomina Marek Łaźniak.

Aleksander Dobrzycki był chory, zmarł w szpitalu. - Nawet nie wiedziałem, że choruje. Kiedy ostatni raz się widzieliśmy rozmawialiśmy normalnie, nic nie wskazywało na to, że to może być nasza ostatnia rozmowa - mówi obecny dyrektor. Dodaje, że do szkoły nadal chodzą wnuki Aleksandra Dobrzyckiego. - Wiem, że bardzo interesowało go życie szkolne. Był częścią naszej szkolnej społeczności. Na pewno będzie nam go brakowało – mówi dyrektor XIV LO.

Pogrzeb Aleksandra Dobrzyckiego odbędzie się w środę, 16 kwietnia, o godz. 14 na cmentarzu parafialnym św. Rodziny przy ul. Smętnej na Sępolnie.

W pogrzebie wezmą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy będą chcieli pożegnać Aleksandra Dobrzyckiego.

Aleksander Dobrzycki miał 75 lat.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo