Pobierali zaliczki na samochody, ale aut nie sprowadzali

  Pobierali zaliczki na samochody, ale aut nie sprowadzali

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Legnicy policjanci zatrzymali trzech obcokrajowców, którzy są podejrzani o wyłudzanie pieniędzy. Oszukiwali w prosty sposób - brali zaliczki na poczet samochodów, ale nigdy ich nie sprowadzali.
  Na komendę miejską policji w Legnicy zgłosiła się mieszkanka miasta z informacją, że została oszukana. Na jednym z portali ogłoszeniowych znalazła ogłoszeni o sprzedaży mazdy. Po rozmowie ze sprzedającym, przelała ona 16 tys. złotych na wskazane w ogłoszeniu konto. Po otrzymaniu pieniędzy sprzedawca już się od niej nie odezwał. Zgłosiła się więc do banku, gdzie złożyła reklamację. Zablokowano możliwość wypłaty środków z konta sprzedającego.


  - Policjanci z Legnicy ustalili dane właścicieli konta i ich miejsce pobytu - informuje Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. - Okazało się, że są oni zameldowani w jednym z hoteli w Nowym Sączu. Powiadomiono więc tamtejszych funkcjonariuszy, którzy zatrzymali trzech obcokrajowców.

  Policja zabezpieczyła m.in. inne konta bankowe, które były podawane przez nich przy transakcjach. Były one najprawdopodobniej zakładane przez inne osoby, które miały związek z działalnością grupy przestępczej.

  Teraz trwa kompletowanie listy poszkodowanych. 25-, 28- i 29-latkowie zostali aresztowani. Może im grozić do 8 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama