Wrocław: Do odśnieżania zużyto już dziś 660 ton chemikaliów

  Wrocław: Do odśnieżania zużyto już dziś 660 ton chemikaliów

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  We Wrocławiu do dziś zużyto już w walce ze śniegiem tyle środków chemicznych, co przez całą zwykłą, łagodną zimę. Ale w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta uspokajają, że chemikaliów nam nie zabraknie. Na razie w bazach firm sprzątających są zapasy na kilka dni.
  Tylko dziś do południa pracujący na drogach sprzęt zużył 660 ton środka do zabezpieczenia jezdni przed oblodzeniem. We Wrocławiu w tym roku stosuje się do tego mieszankę chlorku sodu z chlorkiem wapnia.

  Według Ewy Mazur ze ZDiUM, część pługów i piaskarek wyjeżdża właśnie na najważniejsze drogi osiedlowe. Akcja ma trwać całą noc.

  - Prognozy pogody IMGW nie przewidują opadów śniegu do jutrzejszego poranka, mówią natomiast o spadku temperatury nawet do -15 stopni Celsjusza - mówi Mazur.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chemia na ulicach

   breslauer55 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   Źródłem tego bałaganu śnieżnego na drogach są źle spisane umowy z firmami mającymi odśnieżać ulice i drogi - czytaj głupota(?) urzędników. 1. Zapisy umów nakazują wyjechac i odśnieżać jezdnie do 6...rozwiń całość

   Źródłem tego bałaganu śnieżnego na drogach są źle spisane umowy z firmami mającymi odśnieżać ulice i drogi - czytaj głupota(?) urzędników. 1. Zapisy umów nakazują wyjechac i odśnieżać jezdnie do 6 godzin po zakończeniu opadów. to daje możliwośc obijania się i spokojnego spania firm do oporu. Kiedyś tego nie było i firmy jeździły i usuwały śnieg na bieżąco natychmiast gdy zaczynał padać. Rano ulice były odśnieżone i to bez chemikaliów ! 2. Chemia ( sól ) działa do -5 st.C. sianie jej obecnie ( - 12/-15st.C ) jest głupotą i barbarzyństwem. Podejrzewam że firmy oszczędzają na chemii i kursach mydląc oczy urzędnikom. 3. Zepchniętego śniegu z jezdni nie wywozi się tak jak kiedyś na bulwary nadodrzańskie. W efekcie wraca on z powrotem na jezdnie na kołach aut. 4. Nikt realnie nie kontroluje stanu dróg. Firmy okazują się urzędnikom raportami z zapisów GPS, ale w tych raportach nie ma zapisów czy pługo-piaskarka jechała z opuszczonym pługiem i czy sypała chemię. Jest to źródło niezłych "oszczędności" firm ( chemia i paliwo przecież grubo kosztują, praca kierowców już mniej ). Za te fikcyjne odśnieżania nie płacą urzędnicy a mieszkańcy, którzy jak p[okazały wybory nie rozliczają urzędników z pracy. I ci mogą spokojnie dalej obijać się, źle formułować zapisy umów, nie nadzorować fizycznie odśnieżania, nie naliczać kar umownych lub naliczać je symbolicznie, itd itp Wystarczy przecież że pijąc gorącą herbatkę popatrzą przez szybki na parking pod urzędem który zawsze jest odsnieżony i to pierwszy. I to wszystko bezkarnie w ciepełku, pod opiekuńczymi skrzydełkami Prezydenta za pieniądze Wrocławian. Wysilić się trzeba tylko żeby wytłumaczyć coroczne zaskoczenie zimą ( w tym roku poszli w chemię-660 ton ). Potem już standart- brak pieniędzy. I spoko. Bierzemy kasę co miesiąc, siorbiemy herbatkę ze szklanki ( prezydent z filiżanki )i patrzymy na zły, zaśnieżony świat przez okno ciepłego urzęduzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

   czy w 21 wieku, w 2010 roku, nie ma innych srodkow jak tylko truc chemikaliami nasze srodowisko?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   srodowisko

   farmer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

   wszystko spłynie do odry na wiosne :P nie można piaskiem?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może prewencja?

   dowcip (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

   dlaczego nie walili wcześniej soli? pogody nikt nie ogladał? do zwolnienia szef tej skomuszałej instytucji

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama