Nokia odkrywa kulisy: dzień otwarty NSN we Wrocławiu [DUŻO...

  Nokia odkrywa kulisy: dzień otwarty NSN we Wrocławiu [DUŻO ZDJĘĆ]

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nokia odkrywa kulisy: dzień otwarty NSN we Wrocławiu [DUŻO ZDJĘĆ]
  1/35
  przejdź do galerii

  ©Marcin Walków

  Blisko 1900 osób pracuje we wrocławskim oddziale międzynarodowej firmy telekomunikacyjnej NSN. W ubiegłym roku zatrudniła ona w stolicy Dolnego Śląska 450 osób i cały czas się rozwija. Dziś zorganizowała dni otwarte w budynku przy ul. Strzegomskiej.
  Wrocławski oddział Nokia Solutions and Networks odwiedziło dziś ponad 400 osób. Wbrew pozorom, nie są tu produkowane telefony fińskiego giganta, ale nowoczesne technologie, które pozwalają telefonom i smartfonom działać.

  - Uściślając, systemy i oprogramowanie do transmisji danych, od sieci GSM po najnowsze LTE i 5G - tłumaczy Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału. We wrocławskim laboratorium NSN testowane są na przykład stacje bazowe (tzw. BTS), które umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń oraz przesyłanie danych. - Możemy na przykład obniżyć temperaturę do -120 stopni i sprawdzić, jak się zachowuje BTS - dodaje Ciepluch.

  Gdyby rozwinąć wszystkie kable z wrocławskiego laboratorium, sięgnęłyby do Katowic. Ich łączna długość to 200 km. Są tu również 4 tys. urządzeń do testowania, w tym ponad 300 telefonów. Dzięki temu można sprawdzić na przykład obciążenie sieci, gdy w jednym czasie i miejscu wykonywanych jest wiele połączeń.

  Ile osób planuje w najbliższym czasie zatrudnić wrocławski NSN? - Tego niestety nie mogę ujawnić. We Wrocławiu pracuje prawie 1900 osób, w ubiegłym roku zatrudniliśmy 450. Cały czas się rozwijamy i potrzebujemy nowych pracowników - mówi Bartosz Ciepluch. Sam zaczynał tu pracę w 2006 roku na stanowisku programisty. Dziś jest najmłodszym dyrektorem centrum technologicznego w koncernie na świecie.

  - Szukamy osób z wykształceniem kierunkowym, ale również po kierunkach ścisłych, które znają się na programowaniu. Przede wszystkim osób z pasją, bo jesteśmy Europejskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii. Tu prowadzimy prace badawczo-rozwojowe, których rezultaty wykorzystywane są przez użytkowników na całym świecie - dodaje Bartosz Ciepluch. Na liście potencjalnych kandydatów wymienia osoby po informatyce, elektronice i telekomunikacji, automatyce i robotyce, inżynierii oprogramowania i systemów, ale również matematyków, fizyków, inżynierów dźwięku, znających podstawy programowania. Firma zatrudnia zarówno pracowników etatowych, studentów, którzy chcą połączyć naukę z pracą, a także stażystów na wakacje.

  - Polacy nie powinni się wstydzić swoich umiejętności. Naprawdę są najlepszymi inżynierami w Europie - stwierdza dyrektor wrocławskiego oddziału NSN.

  Przydają się nawet umiejętności alpinistyczne. We Wrocławiu pracuje niewielka grupa osób, które np. wspinają się na szczyty stacji bazowych, gdy jest to konieczne.

  Podczas dnia otwartego kandydaci mogli zwiedzić laboratorium, pomieszczenia firmy, a także wziąć udział w wykładach, warsztatach i tzw. "szybkiej rekrutacji", czyli 10-minutowych rozmowach bez CV.

  - To okazja, by przejść wstępny etap rekrutacji, jeśli kandydat dobrze się zaprezentuje. Ale jeśli mu się nie powiedzie, nic nie traci. Wręcz przeciwnie, dowiaduje się od razu, co poszło nie tak i w ten sposób lepiej może przygotować się do kolejnej rozmowy. To ważne zwłaszcza dla osób, które stawiają pierwsze kroki w szukaniu pracy - tłumaczy Grzegorz Kwiatkowski, menadżer odpowiedzialny za rekrutację w NSN.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie da się oglądać tylu zdjęć na tej stronie

   asdf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jeśli ktoś chce obejrzeć wszystkie zdjęcia: http://jak-czlowiek.v3rt.pl/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A gdzie informacja

   ?? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   że artykuł sponsorowany, albo że zawiera lokowanie marki?

   Swoją drogą, człowiek pójdzie na takie spotkanie, cykną mu zdjęcie, szef zobaczy w gazecie... od razu będzie większa motywacja do szukania...rozwiń całość

   że artykuł sponsorowany, albo że zawiera lokowanie marki?

   Swoją drogą, człowiek pójdzie na takie spotkanie, cykną mu zdjęcie, szef zobaczy w gazecie... od razu będzie większa motywacja do szukania tam pracy...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   z

   z (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

   jutro trzeba bylo napisac,ze dzisiaj sa dni otwarte

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama