Medycy i prawnicy o jakości i ryzyku w Uniwersyteckim...

  Medycy i prawnicy o jakości i ryzyku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jutro i pojutrze w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu odbędzie się Forum Jakości i Bezpieczeństwa w Ochronie Zdrowia. Organizują je Katedra Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny i Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
  W tym roku tematem przewodnim III Forum jest „Jakość i ryzyko w procesach klinicznych – aspekty prawno-medyczne w wymiarze międzynarodowym”. W programie dwudniowej konferencji od 10 do 11 kwietnia – są m.in. wykłady zagranicznych specjalistów z Włoch i Wielkiej Brytanii.

  Sesję o zarządzaniu ryzykiem klinicznym poprowadzą prof. Leszek Paradowski i dr Janusz Pokorski. O jakości i ryzyku klinicznym w aspekcie prawnym opowie m.in. prof. Zdzisław Kubot z Wydziału Prawa UWr. W sesji na temat zarządzania ryzykiem w diagnostyce i transplantologii klinicznej wezmą udział m.in. dr Paweł Chudoba i dr Agnieszka Lepiesza z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej USK.

  Miejsce konferencji to sala wykładowa im. Leona Kuczyńskiego Wydziału Farmaceutycznego UM przy ul. Borowskiej 211 we Wrocławiu. Wykłady rozpoczną się w czwartek 10 kwietnia o godz. 9.15. Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama